sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Brydżowy rozbój w biały dzień

6 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe medale – taki dorobek młodzieży brydżowej z #teamCKiS śmiało można nazwać – pół żartem, pół serio – rozbojem w biały dzień, a dokładniej: w cztery dni, bo tyle trwały XXXV Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Hotelu Litwińskim w Tęgoborzu w terminie 15-18 czerwca 2022. Gwiazdami pierwszej wielkości były: Łucja Ciborowska (cztery medale), Milena Klimiuk (trzy medale), Kinga Kowal, Emilia Massalska (po dwa medale) wśród dziewcząt, a Konrad Ciborowski, Kacper Kisielewski, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit i Jakub Michalski (po trzy medale) – wśród chłopców.

– W tym roku Małopolska gościła uczestników Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej i muszę przyznać, że nie okazaliśmy się specjalnie gościnni. Z 24 medali ponad połowa trafiła w ręce naszych młodych brydżystów, co zapewniło nam zwycięstwo z gigantyczną przewagą w klasyfikacji klubowej i wojewódzkiej. Co szczególnie cieszy, znakomicie spisali się zawodnicy, którzy niedługo będą reprezentować kraj na Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w lipcu, także klub podczas sierpniowych Mistrzostw Świata w Salsomaggiore – ocenił Marcin Kuflowski, trener klubowych CKiS Skawina.

Rezygnujemy z tradycyjnej formy opisu zawodów na rzecz publikacji wyników medalowych naszych zawodników:

Turniej par mikst – szkoły podstawowe:

 1. Milena Klimiuk – Kacper Kisielewski
 2. Emilia Massalska – Jakub Michalski

Turniej par mikst – szkoły ponadpodstawowe:

 1. Kinga Kowal – Kacper Kuflowski
 2. Natalia Suszanowicz (Olimpijczyk Bielsko-Biała) – Franciszek Kurlit
 3. Łucja Ciborowska – Konrad Ciborowski

Turniej par open – szkoły podstawowe:

 1. Kacper Kisielewski – Jakub Michalski

Turniej par open – szkoły ponadpodstawowe:

 1. Łucja Ciborowska – Konrad Ciborowski
 2. Kacper Kuflowski – Franciszek Kurlit

Turniej teamów – szkoły podstawowe:

 1. CKiS Skawina: Milena Klimiuk, Kacper Kisielewski, Jakub Michalski + Aleks Bukat (AZS UW Wrocław)

Turniej teamów – szkoły ponadpodstawowe:

 1. CKiS Skawina: Łucja Ciborowska, Konrad Ciborowski, Łukasz Kasperczyk, Michał Stasik + Maciej Betliński (KBS Miłkowice)
 2. CKiS Skawina/Olimpijczyk Bielsko-Biała: Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit + Dominika Lucka, Natalia Suszanowicz (Olimpijczyk Bielsko-Biała) oraz Wojciech Bąk (AZS UW Warszawa)

Turniej par dziewcząt – szkoły podstawowe:

 1. Milena Klimiuk – Emilia Massalska

Turniej par dziewcząt – szkoły ponadpodstawowe:

 1. Łucja Ciborowska – Kinga Kowal

FOTORELACJA

PEŁNE WYNIKI

Jeśli by komuś się wydawało, że brydżyści właśnie zakończyli sezon, nic bardziej mylnego! Już za tydzień wyjeżdżają na pierwsze z letnich zgrupowań, a potem czeka ich udział w imprezach mistrzowskich o prymat w Europie i na świecie. A w sierpniu – znowu obozy.

Sponsorów chętnych do wsparcia naszej młodzieży reprezentującej klub na Mistrzostwach Świata w Salsomaggiore zapraszamy do kontaktu!

Marcin Kuflowski, źródło: CKiS