czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Bus & Truck: ponad 50 wykroczeń

17 października policjanci drogówki na terenie całego kraju przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów, kontrolowali stan techniczny pojazdów oraz, czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z tą wpisaną w dowodzie rejestracyjnym.

W przypadku kontroli pojazdów ciężarowych i autobusów zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Podczas kontroli badano także stan trzeźwości kierujących.

W trakcie całodniowych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, na drogach powiatu krakowskiego, skontrolowali ponad 80 pojazdów, w tym głownie busy, autobusy i pojazdy ciężarowe. Funkcjonariusze ujawnili 50 wykroczeń, za które głównie nakładali mandaty karne. Ponadto zatrzymali jedno prawo jazdy oraz sześć dowodów rejestracyjnych, co wiązało się ze złym stanem technicznym kontrolowanych pojazdów. Dodatkowo mundurowi dokonali przeszło 240 kontroli stanu trzeźwości kierujących i ujawnili dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Źródło: KPP w Krakowie