wtorek, 09 sierpnia 2022 Imieniny: Roman, Ryszard

Burmistrz spotkał się mieszkańcami ul. Jagielnia

Burmistrz spotkał się z ok. 30 mieszkańcami ul. Jagielnia. Rozmawiano o nowej inwestycji na osiedlu. Na tablicy przed placem budowy widnieje informacja o budowie 37 budynków jednorodzinnych. Jak zaznaczają mieszkańcy, powstaje tam siedem czteropiętrowych brył przypominających bloki. Spotkanie odbyło się 27 marca w skawińskim ratuszu.

Uczestnicy chcieli uzyskać informację, dlaczego powstają tam czteropiętrowe budynki i kto wydał na to zgodę. Ulica Jagielnia objęta jest miejskim planem zagospodarowania przestrzennego i znajdują się tam tylko niskie domy. Poprosili również burmistrza o interwencję i podjęcie dalszych kroków.

Jak podkreślają w ratuszu, spotkanie przebiegło spokojnie i merytorycznie. Ustalono na nim, że przedstawiciele gminy spotkają się ze starostwem i porozmawiają o całej inwestycji. Burmistrz odpowie też na interpelację Karola Kościelnego, radnego z Osiedla Nr 8 „Rzepnik”, który chce zmienić plan zagospodarowania przestrzennego dla Skawiny, by uniknąć takich kontrowersji jak inwestycja przy ulicy Jagielnia.

Radny Kościelny na sesji rady miejskiej 28 marca napisał też drugą interpelację dotyczącą Jagielni. Chodzi w niej o podjęcie kroków mających doprowadzić do rozbudowy drogi i chodnika. Radny zauważa, że ulica Jagielnia jest wąska, a dodatkowe 37 rodzin zwiększy na niej ruch samochodowy. Dodatkowo na plac budowy regularnie przyjeżdżają ciężarówki, betoniarki i inne wielkie pojazdy. Po zakończeniu budowy dalej na Jagielni regularnie będą pojawiać się wielkogabarytowe auta, to w związku z remontami, dostarczaniem mebli i wykończeniami wnętrz.

Burmistrz ma 30 dni na odpowiedź.