sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Burmistrz wygrał plebiscyt

Burmistrz Skawiny zajął I miejsce w Plebiscycie Osobowość Roku w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna. Konkurs organizowany jest przez Gazetę Krakowską i Dziennik Polski, a o zwycięstwie decydowały głosy czytelników.

– Wielokrotnie prosiłem, by na mnie nie głosowano, ponieważ uważam, że nie zasługuję na nagrody. Ta statuetka motywuje mnie do tego, by pracować jeszcze ciężej dla mieszkańców. To nie jest nagroda dla mnie, lecz dla całego zespołu, ponieważ samorząd to ludzie, a w Skawinie zespół jest wyjątkowy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za 2020 rok. Był to czas, w którym zderzyliśmy się „ze ścianą”, baliśmy się o środki, a jednocześnie musieliśmy je wydawać. Baliśmy się o mieszkańców. Na rynku nie było żywej duszy, wokół nie zaparkowano żadnego samochodu. Miasto wymarło. Nie wiedzieliśmy, co dalej się stanie. Dzięki mieszkańcom, dzięki takim osobom jak Viola Medoń i wielu innym charytatywnie działającym osobom udało nam się przetrwać ten okres. Uszyliśmy ponad 40 tys. maseczek dla wszystkich mieszkańców. Sam nie lubię szyć, dlatego darłem materiał i prasowałem go po to, by żona później stworzyła z niego maseczkę. Skawina to wspaniała społeczność i wyjątkowi ludzie, którym dziękuję za to, że mogę być tutaj. Mam nadzieję, że zasłużę na to, co dla mnie zrobili – powiedział Burmistrz Norbert Rzepisko w trakcie gali wręczania nagród.

Jak możemy przeczytać w opisie konkursu: „W kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna wyróżnieni zostali nie tylko samorządowcy, ale także inne osoby, którzy przez swoje działania przyczyniają się do rozwoju i lepszego życia lokalnej społeczności. Miniony 2020 rok był sprawdzianem dla wszystkich samorządowców oraz polityków z naszego regionu. W obliczu pandemii, wykazali się sprawnym działaniem, odpowiedzialnością i troską o zdrowie mieszkańców, a także prowadzeniem dobrej komunikacji. W tej kategorii dostrzeżono osoby, które wyróżniają się aktywnością i dobrą pracą”.

Burmistrz Norbert Rzepisko został przede wszystkim doceniony za działania podjęte w trakcie pandemii COVID-19. 

Szczegółowy opis podjętych działań można przeczytać w wywiadzie udzielonym Gazecie Krakowskiej tutaj.

Źródło: UMiG