środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Čači Vorba w Skawinie

W ramach Letnich Prezentacji Muzycznych zapraszamy na żywiołowy, gorący koncert na skawińskim Rynku w wykonaniu topowego zespołu folkowego – ČAČI VORBA! 

ČAČI VORBA to istniejąca od 2006 r. lubelska grupa, specjalizująca się w żywiołowej mieszance muzyki cygańskiej, bałkańskiej oraz karpackiej, zaliczana do najbardziej uhonorowanych za granicą polskich wykonawców ostatnich kilku lat.

Piątka muzyków, uprawiających na tradycyjnych akčustycznych instrumentach fuzję muzyki etnicznej, jazzu, rock’n’rolla oraz wielu innych gatunków to laureat przyznawanego przez radiową „Dwójkę” (RCKL) tytułu „Folkowy Fonogram Roku” za płytę „Tajno Biav” (2012). Swoimi energetycznymi połączeniami w stylu „bałkańskiego twista”, czy „rumuńskiego rock’n’rolla” zaskoczyli dotychczas publiczność ponad 400 koncertów w 19 krajach.

W 2014 r. debiutowali m.in. w Wielkiej Brytanii na jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych na Wyspach – festiwalu WOMAD, utworzonym przed laty z inicjatywy artysty Petera Gabriela. Koncert ten transmitowany był na żywo na antenie radia BBC3.

ČAČI VORBA ma na koncie wiele zagranicznych nagród oraz wyróżnień, m.in. Nagrodę Niemieckich Krytyków Fonograficznych, Top of the World CD – Songlines Magazine (Niemcy), Top 10 – World Music Charts Europe, Lira Gillar – Lira Magazine (Szwecja), Mundofonias Top 10 – Radio Nacional de Espana (Hiszpania).

„W Polsce nikt tak wspaniale nie gra muzyki cygańskiej…” – Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Polskie Radio. „Jeden z najbardziej dynamicznych i najznakomitszych zespołów folkowych z Europy Wschodniej, jaki od dawna słyszałem…” – Simon Broughton, Songlines (UK) – to tylko niektóre z entuzjastycznych recenzji zespołu.

Zapraszamy w niedzielę, 4 września, o godzinie 18.00 na Rynek w Skawinie. 

Wstęp wolny!

Źródło: CKiS