sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Cel: wygrać siebie!

W sobotę, 18 marca mimo deszczu w Hali Widowiskowo-Sportowej atmosfera była gorąca. 38 osób podjęło się prób sprawnościowych, mierzenia i ważenia. A wszystko po to, by zakwalifikować się do prozdrowotnego programu. Wszystkim przyświeca jeden cel: Wygrać siebie!

Walka o kondycję i lepsze samopoczucie rozpoczęła się punktualnie o godzinie 15.00. Test sprawnościowy był pierwszym egzaminem. 7 dokładnych pomiarów pozwoliło poznać szybkość manualną, równowagę, rozciągnięcie mięśni i wytrzymałość uczestników. Nie zabrakło również stanowisk przygotowanych do mierzenia wysokości i szczegółowej analizy składu ciała.

Nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwała dr Joanna Gradek z krakowskiego AWF-u, a omówieniem wyników z analizatora zajęła się dietetyczka – Monika Bigoś. Wszystkie pomiary oraz odpowiedzi udzielone w ankiecie mają wpływ na decyzję Jury, które wyłoni osoby do programu. 15 szczęśliwców przejedzie do dalszego etapu, podczas którego w ciągu kolejnych 6 tygodni będą bezpłatnie uczestniczyć w treningach biegowych, korzystać z basenu „Camena”, siłowni Power House oraz porad trenera sportowego i dietetyka w wyznaczonych dniach i godzinach. Następnie wykładowcy i studenci z AWF w Krakowie przeprowadzą drugi pomiar, aby poznać efekty pracy. Po tym Jurorzy znów będą obradować i wyłonią 3 finalistów, którzy będą kontynuować swoją przygodę z „Wygraj Siebie”.

Osoby zakwalifikowane do I etapu programu prozdrowotnego Wygraj siebie 3.:

Barbara Bryndal
Monika Ciaputa
Ewa Cieślik
Magdalena Grela
Monika Gudzowska- Popowicz
Maria Hucisko
Andżelika Janeczek
Martyna Jaskowska
Dominika Korycińska
Anna Łabuda
Katarzyna Mucha
Karolina Okarmus
Ewa Szczepanik
Milena Szterling
Krystian Woszczek

Więcej informacji TUTAJ

Źródło: CKiS