środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Co mogą smoki, a czego nie?

Spektakl Teatru Otwartego Wrzos, Sceny Młodego Widza w Krakowie pozwolił dzieciakom poznać historię niegrzecznego smoka Obiboka. Dzieci podczas przedstawienia „Co mogą smoki, a czego nie – zaraz dowiesz się”, w zabawnych scenkach z życia zielonych gadów poznały zasady savoir-vivre’u, przede wszystkim związanymi z zachowaniem się w bibliotece i szkole.

Dobre wychowanie, z którym Obibok był na bakier, szybko zostało wyplenione przez Bibliotekarza o zielonej czuprynie i Nauczyciela Kurę, czy może bardziej trafnie – Koguta. Ojciec Smok, nie miał wystarczającego posłuchu u syna, stąd na ratunek w obronie zasad ruszyli ci, którzy odpowiednio potrafili dotrzeć do naszego bohatera.

Zamiłowanie do „obijania się”, lenistwa i uzależnienia od grania na komputerze, dzięki odpowiednim metodom wychowawczym, które dzieci na równi z aktorami wdrażały w życie krnąbrnego smoka, zostało wyplenione.

Niedospanie wywołane uzależnieniem od czytania książek aż do późnej nocy, było już bardziej do zaakceptowania, ale z naciskiem – noc jest do spania – dzień do czytania. Godzina spędzona z aktorami Teatru Otwartego Wrzos bawiła, nie tylko najmłodsze pokolenie. Rodzice równie dobrze radzili sobie „przywoływani do porządku” przez Bibliotekarza, czy Nauczyciela, także i oni musieli być za pan brat z jak najlepszymi dobrymi manierami, które zawsze gdziekolwiek jesteśmy, pozwalają pozostawić po sobie dobre wrażenie.

Dziękujemy naszym Widzom za aktywnie spędzony czas i zapraszamy na majowe spotkanie z Pipi, bohaterką spektaklu teatralnego w wykonaniu Teatru URWIS.

Marta Tyrpa, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński