czwartek, 10 października 2024 Imieniny: Paulina, Franciszka

„Country Show” dla dzieci

Czas na pierwszy powakacyjny spektakl teatralny, dedykowany najmłodszej widowni. Szóste przedstawienie w ramach cyklu „Teatr Dzieciom” odbędzie się tradycyjnie w drugi poniedziałek miesiąca. Zatem zapraszamy 12 września na godzinę 17.30 do Pałacyku „Sokół”. W westernowym klimacie zobaczymy „Country Show” w wykonaniu Teatru Nikoli.

„Country Show” jest spektaklem bez barier językowych… gdyż łączy w sobie elementy pantomimy, teatru ruchu, akrobatyki. Przez zabawne scenki sytuacyjne, spektakl ma przyprawić widza o uśmiech, rozbawić, wyzwolić spontaniczną reakcję i uruchomić wyobraźnię.

Akcja spektaklu rozgrywa się w Saloon’ie, gdzie dwóch kowbojów rozpocznie swoje przygody. Akcja z Saloon’u przeniesie się na ulice starego miasta, gdzie pojawi się rozjuszony, groźny (chyba) byk, a nasi kowboje niczym torreadorzy będą musieli cało wyjść z tak mrożącej krew w żyłach opresji.

Cały spektakl to kompilacja komicznych scenek i sytuacji. Charakterystyczne postaci kowbojów, o niezwykłej ekspresji i energii, zatrą barierę między odbiorcą a aktorem.

Teatr Nikoli w Skawinie wystąpi po raz trzeci. Pierwszy raz zobaczyliśmy go kilkanaście lat temu podczas Dni Skawiny, kiedy jeszcze występował pod nazwą „Biały Klaun”, drugi – już pod nazwą Teatr Nikoli – w zeszłym roku podczas „Mikołajek”.  Założony został w Kijowie w 1990 roku przez Mikołaja Wiepriewa, reżysera i aktora z Rosji. Uczestniczy zarówno w festiwalach krajowych, jak i zagranicznych. Swoją sztukę prezentował m.in. na festiwalach w: Portugalii, Austrii, Rosji, Białorusi, Niemczech, Szwecji, Kostaryce, Anglii, Rumunii, Albanii, Holandii, na Ukrainie i Litwie. Laureat licznych nagród i wyróżnień teatralnych.

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z dnia 13.06.2013 Teatr Nikoli oraz Mikołaj Wiepriew indywidualnie uhonorowani zostali odznaką HONORIS GRATIA miasta Krakowa za całokształt działalności na rzecz godnego reprezentowania miasta Krakowa na arenie lokalnej i międzynarodowej. Nagrody wręczył 15.08.2013 r. Stanisław Dziedzic, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

W latach 1990-1993 współpracował z krakowski teatrami: STU i KTO.

Był pomysłodawcą i realizatorem projektu „Terapia przez śmiech” (1992-2002): Polska, Lyon – Francja, Skopie – Macedonia, Gaza – Palestyna, Baku – Azerbejdżan; pomysłodawcą i realizatorem „Festiwalu Uśmiechu” w Krakowie (2002), Festiwalu „Science Fiction” w Wieliczce (2003) oraz I Mim Festiwalu w Krakowie (2013).

Źródło: CKiS

teatr lalek