czwartek, 16 września 2021 Imieniny: Edyta, Kornel

Dali lalkom drugie życie

Marzeniem każdej małej dziewczynki jest lalka. Ubrana w piękny strój, z długimi włosami oraz nieskazitelną buzią, i przy każdej nadarzającej się okazji proszą swoich bliskich o taki właśnie prezent.

Ale z czasem, jak to zwykle bywa, lalka się znudziła, stała się niepotrzebna, brakuje jej części ubrania, często na jej buzi pojawiają się uszkodzenia, bądź po prostu zwyczajnie wyrasta się z zabawy lalkami. Właśnie dla tych niepotrzebnych, zapomnianych lalek, panie z Koła Robótek Ręcznych „Razemkowo”, stworzyły klinikę i nadały nowe życie porzuconym, bądź niepotrzebnym zabawkom. Ubrały je w ręcznie wykonane przepiękne stroje, uczesały włosy, naprawiły małe rączki i nóżki, sprawiły że każda z nich wygląda jak dzieło sztuki.

Dzięki swojej czasochłonnej pracy udowodniły, że każda z nich, i ta duża, i ta mała dostały „nowe życie”. Lalki można było oglądać i podziwiać w Muzeum Regionalnym w Skawinie, gdzie wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Po zakończonej wystawie 23 września piękne lalki przekazano kilku instytucjom działającym charytatywnie, między innymi trafiły do naszego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kruszynki”.

Lalki będzie można obejrzeć i zakupić w niedługim czasie na kiermaszu oraz na aukcji, a także indywidualnie. Wszelkie informacje oraz pytania ws. wydarzeń mozna wysyłać na maila – kruszynki@kruszynki.strefa.pl

Zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na naszą działalność statutową. A my dziękujemy z całego serca wszystkim paniom z Koła „Razemkowo” za okazanie nam i naszym niepełnosprawnym przyjaciołom pomocnej dłoni oraz za podzielenie się z nami radością, jaka jest w każdej z tych pięknych lalek. „Razemkowo” dołączyło do przyjaciół „Kruszynek”. Myślimy, że ten miły gest jest zapowiedzią naszej współpraca na rzecz najsłabszych.

Klaudia Ostrogórska i Zofia Jakubowska