czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Denerwowała go żona, więc… kradł

Seryjny włamywacz zatrzymany. Okradał niezamieszkałe budynki. Dokonał 22 włamań. Zabezpieczono przy nim jednak również 30 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy.

Policja zatrzymała 31-letniego mieszkańca gminy Zabierzów 14 marca. Od sierpnia 2017 roku systematycznie włamywał się do budynków gospodarczych, niezamieszkałych domów oraz pakamer na terenie powiatu krakowskiego i okolic. Najczęściej kradł narzędzia budowlane.

Podczas przeszukania jego domu policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju elektronarzędzia oraz 30 tys.  papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie na rynek takiej liczby papierosów naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 25 tysięcy złotych.

„Mężczyźnie przedstawiono wstępnie dwa zarzuty, jeden włamania do kontenera budowlanego i kradzieży z niego wiertarek, piły spalinowej i innych drobnych narzędzi oraz zarzut  posiadania wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Zebrany materiał dowodowy, w tym obszerne wyjaśnienia podejrzanego, wskazują jednak na to, że z tego typu kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu i w ciągu ostatniego pół roku  co najmniej 22 razy dopuścił się podobnych przestępstw.” – informuje Komenda Powiatowa Policji.

Co ciekawe mężczyzna tłumaczył, że papierosy kupił na własny użytek, bo jest nałogowym palaczem. Ciekawsze jest jednak tłumaczenie kradzieży. „Włamywał się do obiektów wówczas, gdy… zdenerwowała  go żona i nie miał co ze sobą zrobić. Skradzione rzeczy upłynniał na krakowskich targach i bazarach.” – czytamy w komunikacie policji.

Grozi mu kara więzienia do lat 10.

fot. KPP