sobota, 25 września 2021 Imieniny: Aurelia, Ladysław

Derbowy weekend majowy

Aż cztery pojedynki derbowe w A-klasie na przestrzeni kilku dni, mocny start Skawinki i przełamanie Wiślan – tym kibiców uraczyli piłkarze w długi weekend majowy. Przegląd wyników od IV ligi do C-klasy!

 

IV liga (Małopolska – zachód)

Skawinka Skawina – Wiślanka Grabie 1:2 (Adisa)

Halniak Maków Podhalański – Wiślanie Jaśkowice 1:2 (Wcisło, Szwajdych)

Na Stadionie Miejskim w Skawinie Skawinka podejmowała gości z podkrakowskich Grabi. Kibice jeszcze nie zdążyli zająć swoich miejsc, gdy po kilkudziesięciu sekundach kapitalnym trafieniem z ponad 25 metrów popisał się najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik gospodarzy, Adisa. Niestety, po tym trafieniu było już tylko gorzej – kilka minut później był już remis, potem gospodarze stracili jeszcze jedną bramkę i nie byli już nic w stanie wskórać, marnując kolejne okazje na wyrównanie. Porażka ta spowodowała spadek skawińskiej drużyny na siódme miejsce w tabeli. Wiosennego przełamania dokonali za to Wiślanie Jaśkowice. W trudnym wyjazdowym meczu pokonali Halniaka Maków Podhalański, tym samym przerywając fatalną passę trzech porażek z rzędu. Utrzymali oni trzecią lokatę w tabeli i nadal walczą o awans do III ligi. W najbliższą sobotę (g. 11:00) Wiślanie podejmą Kalwariankę Kalwaria, zaś Skawinkę czeka wyjazd do Giebułtowa (g. 17:00), gdzie zmierzy się z wiceliderem rozgrywek. Czy Skawince uda się urwać gospodarzom chociaż dwa punkty i pomóc Wiślanom? Czas pokaże – my zapraszamy do aktywnego kibicowania obu naszym drużynom!

 

A klasa (Kraków III)

Pozowianka Pozowice – Radziszowianka Radziszów 1:3 (Kościelniak, Sosin 2)

Wiślanie II Jaśkowice – PKS Cedronka Wola Radziszowska 0:3 (Kania, Myśliwiec 2)

RKS Iskra Krzęcin – Rzozovia Rzozów 1:1

PKS Cedronka Wola Radziszowska – RKS Iskra Krzęcin 1:1 (Machnik, zaległy mecz z poprzedniej kolejki)

Najliczniej obsadzona drużynami z gminy Skawina klasa rozgrywkowa przez długi weekend majowy stała pod znakiem derbów. Sześć drużyn stanęło przeciwko sobie (niektóre dwukrotnie – zaległe spotkanie z zeszłej kolejki). Po ostatnim blamażu w Rzozowie Pozowianka tym razem gładko oddała mecz Radziszowiance. Zespół z Radziszowa zajmuje aktualnie piątą lokatę w tabeli, tracąc do wicelidera zaledwie dwa oczka. Pozowianka po niespodziewanym remisie Rzozovii z Iskrą w Krzęcinie spadła na ostatnią pozycję w tabeli (gorszy bilans spotkań bezpośrednich), tym samym Rzozovia wskoczyła na trzynaste miejsce. Co ciekawe, dotychczasowy outsider rozgrywek w ostatnich dwóch meczach zdobył cztery punkty i przy obecnej formie możliwe jest dogonienie dwunastej Iskry Czułów – trzymamy kciuki za Rzozowian! Porażka rezerw Wiślan kosztowała drużynę Jaśkowiczan spadek na ósmą pozycję w tabeli. Cedronka kilkadziesiąt godzin później po pokonaniu ekipy Wiślan musiała ponownie stanąć w szranki, tym razem w zaległym spotkaniu z Iskrą. Co ciekawe, spotkanie to nie miało żadnego wpływu na lokaty obu drużyn w tabeli – Cedronka przed tygodniem, jak i teraz zajmuje szóstą lokatę, Iskra natomiast paradoksalnie dzięki punktowi z Rzozovią awansowała na dziesiątą pozycję i na tej pozycji po derbach z Cedronką pozostała.

 

B klasa (Kraków III)

Sokół Rybna – Borkowianka Borek Szlachecki 3:1

Tyniec Kraków – Trzebol Wielkie Drogi 7:0

„Majówka” nie przysłużyła się dobrze obu ekipom z gminy Skawina grającym w B-klasie. Borkowianka przegrała z Sokołem w Rybnej i wróciła na swoje miejsce w tabeli sprzed dwóch tygodni, czyli siódme. Pogromem zakończyło się spotkanie w Tyńcu, gdzie drużyna z Wielkich Dróg została skompromitowana przez gospodarzy. Niemniej jednak klęska ta nie zmieniła pozycji zespołu – Trzebol nadal jest dziesiąty.

 

C klasa (Kraków II)

Rzozovia II Rzozów – Armatura Kraków 2:6

Lotnik II Kryspinów – Radziszowianka II Radziszów 1:2 (Niechaj, Firlej)

MTS Piast Skawina – Sparta Przeginia Duchowna 5:1 (M.Kuflowski, Ł.Kuflowski, Burdek, Chomin, Durlik)

Po raz kolejny u siebie rezerwy Rzozovii stawiły opór, i to nie byle komu, albowiem liderowi z Krakowa, który dotychczas nie stracił ani punktu w rozgrywkach! Dwie bramki w drugim z rzędu meczu ostatniej w tabeli Rzozovii II pokazują, iż drużyna ma charakter i mimo trudnej sytuacji w tabeli stara się zrekompensować fanom dotychczasową nieskuteczność. Swoją dobrą formę utrzymują wicelider, czy Radziszowianka II oraz trzecia drużyna w tabeli, czyli Piast Skawina. Oba zespoły pewnie wygrały swoje weekendowe mecze i mają aż jedenaście punktów przewagi nad czwartą Tęczą II Piekary. Do końca rozgrywek pozostało siedem kolejek, więc sprawa awansu obu drużyn może rozstrzygnąć się już za dwa tygodnie (awansują trzy czołowe zespoły).

UWAGA! Oba nasze topowe zespoły zmierzą się ze sobą w bezpośrednim starciu już w ten weekend! Rezerwy Radziszowianki podejmą u siebie Piasta w niedzielę 8 maja o godzinie 17:30. Będzie się działo, albowiem ewentualny zwycięzca będzie niemal pewien awansu do B-klasy. Zapraszamy!

Mateusz Gdula