sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Do Skawiny przyjechali po medale

W ostatni weekend września już po raz czwarty w naszym mieście odbyły się Mistrzostwa Polski w inline alpine, zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji SKIMKA. Zawody zorganizowane zostały z myślą o zawodnikach inline alpine z Polski i zagranicy w celu zintegrowania środowiska wrotkarskiego oraz wyłonienia Mistrzów Polski oraz Mistrzów POLISH OPEN w konkurencji slalom gigant i slalom.

W sobotę 24 września rozegrano slalom gigant. Zawodnicy mieli do przejechania dwa przejazdy na drodze asfaltowej o średnim nachyleniu 6 proc. składający się z 18 bramek. Start odbywał się ze specjalnie zbudowanej rampy, co pozwalało zwiększyć prędkość zawodników. 

W niedzielę odbyły się zawody w konkurencji slalom. Na tej samej trasie zawodnicy mieli do pokonania 34 tyczki slalomowe. Startowano w grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 84 zawodników z 13 klubów na czele z aktualnymi Mistrzami Polski i Mistrzami Europy. W mistrzostwach wzięli udział także zawodnicy z Czech, Słowacji, Łotwy i Ukrainy. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy wrotkarstwa alpejskiego, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie. W dwudniowych zmaganiach świetnie zaprezentowali się zawodnicy ze skawińskich klubów, dopingowani przez burmistrza Norberta Rzepisko, zdobywając łącznie 14 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowych medali. 

Po zakończeniu zawodów w sobotę i niedzielę odbyły się ceremonie wręczenia pamiątkowych statuetek, pucharów, medali i dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim uczestnikom. Zawodnicy odbierali dyplomy, medale i statuetki z rąk prezesa Polskiego Związku Sportu Wrotkarskiego Bartosza Pisarka oraz wiceprezesa PZSW Jakuba Nowaka. 

Stowarzyszenie SKIMKA serdecznie dziękuje partnerom wydarzenia: Polskiemu Związkowi Sportów Wrotkarskich oraz Centrum Kultury i Sportu ze Skawiny. Wszystkim rodzicom z Klubu Sportowego Skimka Say Sport oraz wolontariuszom i sponsorom zawodów: Treko Laser, Sicor, Emeco, Lajkonik Snack, Rollerblade, Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz MSC, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz Gminie Skawina, która udostępniła drogę do przeprowadzenia zawodów. 

Zdjęcia z zawodów i wyniki w poszczególnych grupach można znaleźć na stronie www.pzsw.org i na Facebooku. 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina. 

Źródło: UMiG