niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Dogrywka wyłoniła gimnazjalne mistrzynie

10 czerwca to nie tylko data rozpoczęcia piłkarskiego święta we Francji, ale także gimnazjalne piłkarskie rozgrywki dziewcząt.

W turnieju, w szranki stanęły trzy piłkarskie ekipy ze Skawiny: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum Katolickie. Jeśli rozpoczynające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej dostarczą nam tyle emocji co piłkarki ze Skawiny, to o dobrą zabawę możemy być spokojni. Wyniki 3:0 (G-1 z G-2), 2:4 (G-2 z G-„Katolik”) oraz 1:1 (G-„Katolik” z G-1) ukazały nie tylko wysokie umiejętności strzeleckie poszczególnych zawodniczek, ale także walkę o tytuł mistrzowski. Po podsumowaniu punktów oraz bramek okazało się, że jedna dogrywka to zdecydowanie za mało.

Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum Katolickie zmierzyło się w walce o tytuł mistrzowski w rzutach karnych. Także zawodniczki w/w gimnazjów zdobyły taką samą liczbę bramek – 3. Niezbędna była więc dogrywka, aby wyłonić „Króla Strzelców”. Drużynowo zwycięską ręką z rzutów karnych wyszły piłkarki z Gimnazjum nr 1, natomiast indywidualnie tytuł „Króla Strzelców” powędrował do Anny Klimas z Gimnazjum Katolickiego w Skawinie, która pokonała rówieśniczkę z Gimnazjum nr 1 Natalię Caban. Puchar dla zwycięskiej ekipy oraz dla pozostałych drużyn wręczała Barbara Kuś-Kobylarczyk – zastępca dyrektora Gimnazjum nr 2.

Źródło: CKiS