czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Duże osiągnięcie Emilii Jastrzębskiej

Emilia Jastrzębska – uczennica SP nr 2 w Skawinie, jako jedyna Polka i najmłodsza rysowniczka, została wybrana i zaproszona do współpracy w międzynarodowym projekcie, który miał na celu stworzenie komiksu na podstawie filmu „Our Summer Of Song”, który pojawi się na ekranach kin w przyszłym roku.

Emilia została wybrana i zaproszona do współpracy przy tworzeniu komiksu przez amerykańską aktorkę – Catherine Caylee Cowan. Komiks powstał na podstawie filmu „Our Summer Of Song” i jest opowieścią o życiu młodej dziewczyny i jej małego synka w środowisku artystów cyrkowych oraz o jej  trudnej drodze do sławy. Całkowity dochód ze sprzedaży komiksu zostanie przeznaczony na pomoc dla szpitali w USA, a książeczki wraz z kredkami do ich kolorowania trafią do chorych dzieci. Cała akcja odbywa się pod auspicjami UNICEF oraz organizacji Save The Children.

Od około półtora roku Emilka ma konto na Instagramie, gdzie zamieszcza swoje prace. Są to głównie rysunki przedstawiające osoby znane, gwiazdy z lat 60. – 70. i 80. Dzięki Instagramowi na jej prace trafiła C.C. Cowan i zaprosiła do współpracy przy tworzeniu komiksu. Emilka dołączyła do grona 33 rysowników z całego świata i jak się później okazało, skawinianka była najmłodszą uczestniczką tej akcji i jedyną osobą z Polski. Na Instagramie powstała międzynarodowa grupa rysowników. Każdy z nich otrzymał scenariusz, zdjęcia miejsc i osób, które występują w filmie – wszystko po to, by komiks miał w miarę jednolity wygląd, co przy tak zróżnicowanej obsadzie, zarówno pod względem wieku, jak i stylów – było niezmiernie trudne do osiągnięcia.

– Jestem bardzo dumna i szczęśliwa. Cieszę się, że moje prace zostały zauważone i docenione przez kogoś, nie spodziewałam się tego, aż w takim zakresie. Jestem dumna z tego, że realizując swoje marzenia mogłam pomóc innym, potrzebującym, chorym, szczególnie w czasie pandemii. To wydarzenie jeszcze bardziej zdopingowało mnie do pracy – tak o swoim sukcesie mówi Emilka.

Komiks zostanie opublikowany po koniec kwietnia ale już teraz można zobaczyć efekty prac poszczególnych rysowników: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: UMiG, Szkoła Podstawowa nr 2, fot. Instagram