sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Duży sukces brydżystów CKiS!

Ten rok doświadczył sport dość boleśnie, choć z brydżem sportowym akurat obszedł się nieco łagodniej, wszystko dlatego, że rozgrywki w tej dyscyplinie bardzo łatwo przenieść do internetu, nie tracąc możliwości rywalizacji. Tak też było z tegorocznymi Drużynowymi Mistrzostwami Europy Środkowej, zwykle odbywającymi się w Pradze, które odbyły się na platformie BridgeBaseOnline w dniach 27-29 listopada. Mało tego, można powiedzieć, ze zawody wręcz zyskały na znaczeniu, bo mogły w nich wziąć nie tylko środkowoeuropejskie kraje, ale choćby Argentyna czy przedstawiciele Skandynawii.

CKiS Skawina swoich reprezentantów miało w konkurencji do lat 15, czyli rywalizacji młodzików, gdzie podopieczni trenera Marcina Kuflowskiego występowali aż w trzech drużynach: Poland 1 (oficjalna reprezentacja kraju, z czterema zawodnikami CKiS w składzie), Poland U12 (oficjalna reprezentacja do lat 12, najmłodsza ekipa w turnieju, z trzema zawodnikami CKiS w składzie) oraz CKiS Skawina U12 (drużyna złożona z nieco mniej doświadczonych graczy CKiS). Wyniki były znakomite – reprezentacja Polski w składzie: Milena Klimiuk, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Jan Trojak (wszyscy CKiS) oraz Wojciech Bąk (AZS UW Warszawa) i Aleks Bukat (KBS Miłkowice) – wygrała eliminacje w swojej kategorii wiekowej, a potem w półfinale i finale nie dała szans rywalom. O dużym pechu mogą mówić reprezentanci kraju U12 w składzie: Kacper Kisielewski, Ignacy Kotewicz, Antoni Wójtowicz (wszyscy CKiS) oraz Dominik Magryś i Maciej Zych (Przyjaciele Rzeszów). Przez długi czas byli najlepszym teamem w eliminacjach, ale w półfinale musieli walczyć z bardziej utytułowanymi rywalami, późniejszymi zwycięzcami, a w meczu o 3 miejsce nieznacznie przegrali z Norwegią. Team CKiS U12 z kolei wygrał 3 z 10 meczów toczonych podczas zawodów i już to samo w sobie jest wartościowym osiągnięciem, wyprzedzając przy okazji najmłodszych zawodników czeskich. W drużynie grali: Alina Klimiuk, Emilia Massalska, Joanna Massalska, Adam Mazur, Jakub Michalski, Wiktor Nenko-Samborek, Michał Porębski, Tomasz Trojak i Stanisław Wadowski.

– Trudno nie być zadowolonym z wyników, ale też trzeba pamiętać, że mamy mocnych zawodników w tej kategorii wiekowej. Więc zwycięstwo, choć zabrzmi to nieskromnie, trochę było naszym obowiązkiem w przypadku pierwszej drużyny. Choć i tu warte podkreślenia jest to, że ważne role w tej ekipie grała dwójka debiutantów z CKiS – 11-letnia Milena Klimiuk, i 13-letni Jan Trojak. Oboje spisali się naprawdę świetnie na tle znacznie bardziej doświadczonych ekip, a nawet kolegów z drużyny! Znakomite występy mają też za sobą obie drużyny młodsze, udowadniając, że nasza ścieżka szkoleniowa od lat przynosi właściwe efekty sportowe – ocenił trener Marcin Kuflowski. – Bardzo się cieszę, że te nasze występy są też zauważone i docenione przez lokalnych przedsiębiorców, bo firmy Axxonsoft i Omega 1 przekazały darowizny na bluzy dla naszych zawodników oraz szkoleniowe zgrupowanie przedświąteczne, które odbędzie się w Rychwałdzie.

Kolejnym sprawdzianem najmłodszych brydżystów będzie międzynarodowy turniej w ramach Memoriału Leszka Nowaka, podczas którego rozegrane zostaną turnieje juniorów (do lat 20) i młodzików (do lat 15). Wprawdzie to zawody dla reprezentacji narodowych, ale w obu kategoriach przedstawiciele CKiS będą powołani do składów. Życzymy powodzenia!