czwartek, 16 września 2021 Imieniny: Edyta, Kornel

Duży sukces reprezentacji SP-1

Ogromnym sukcesem piłkarskiej reprezentacji dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie zakończył się finałowy Turniej Małopolskich Igrzysk Dzieci rozgrywany w Nowym Sączu. Drużyna pod opieką Joanny Roszkowskiej wywalczyła srebrne, a walnie do tego sukcesu przyczyniły się zawodniczki naszego klubu: Joanna Żylińska, Erika Stankowska i młodsza aż o trzy lata od koleżanek – Milena Łukasik.

Dla zawodniczek SP-1 zwycięstwa w każdym z kolejnych etapów – gminnym, powiatowym i rejonowym – były każdorazowo coraz to większym i coraz to mniej spodziewanym sukcesem. Tymczasem dziewczęta szły jak burza! W Nowym Sączu znów zaprezentowały się znakomicie i w stawce mistrzów pięciu podregionów Małopolski uplasowały się na drugim miejscu, ustępując tylko zawodniczkom ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, choć… w bezpośrednim meczu to skawinianki były górą, wygrywając 2:1! Wcześniej, w pierwszym swoim meczu, dziewczęta z SP-1 wygrały 1:0 z SP 3 w Myślenicach i zostały im jeszcze dwa mecze. Wygranie jednego z nich – jak się potem miało okazać – dałoby złote medale. Jednak drużyna, grająca niemal cały czas podstawową piątką, traciła nieco siły. Najpierw był remis 0:0 z Regulicami, a potem porażka 0:1 z Kasiną Wielką. W międzyczasie Szczurowa wygrała wszystkie mecze i skompletowała 9 punktów, podczas gdy drużyna ze Skawiny – o dwa mniej.

Co by jednak nie mówić, skawińska „Jedynka” i nasze wychowanki – zaprezentowały się niesamowicie, dokonując rzeczy, o których pewnie na początku przygody z tegorocznymi Igrzyskami – trudno było marzyć. Wielkie, wielkie gratulacje dla Asi, Eriki i Milenki oraz ich koleżanek z drużyny, które… zapraszamy do regularnych treningów w MTS Piast Skawina! Brawa i gratulacje – rzecz jasna – również dla klubowego trenera dziewcząt, Krzysztofa Durlika, pod którego okiem nasze dziewczęta rosną na prawdziwe piłkary!

Źródło: Piast Skawina