niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Dynamiczny dialog z czytelnikami

23 kwietnia w godzinach popołudniowych Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie gościła pisarkę Hannę Cygler. Autorka przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Polance Hallera.

Spotkanie o charakterze dynamicznego dialogu pomiędzy pisarką, prowadzącą spotkanie (w tej roli Anna Pląder – moderatorka klubu dla dorosłych w Skawinie) a czytelnikami, pozwoliło poznać warsztat pisarski naszego gościa, źródła wątków podejmowanych w powieściach, krąg pierwszych recenzentów, próby ekranizacji swojej powieści czy triki rynku wydawniczego, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Ale tak naprawdę swój sukces zawdzięcza bibliotekom, do których trafiły książki z upadającego wydawnictwa.

Można było dowiedzieć się, że Hanna Cygler w swoich powieściach przeplata wątki realne z fikcyjnymi, swoich bohaterów często kreśli cechami charakteru osób z którymi się zetknęła. I, że pisze wówczas, kiedy naprawdę ma na to ochotę.

Uważa, iż powieść obyczajowa, którą się para ma większe pole manewru jeżeli chodzi o podejmowane tematy i dlatego nie zrezygnuje z tego gatunku, na rzecz np. powieści kryminalnej, ostatnio bardzo popularnej.
Na zakończenie spotkania, na prośbę czytelników, Hanna Cygler po szwedzku zachęciła do przeczytania swojej kolejnej powieści.

Bezpośrednio po spotkaniu był czas na autografy oraz sesję zdjęciową.

Spotkanie sfinansowane było ze środków finansowych Instytutu Książki i odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie