niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Dzieci bajki ilustrowały

13 czerwca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu „Dzieci bajki ilustrują” zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Skawinie.

Konkurs był adresowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i polegał na wykonaniu ilustracji do bajek profilaktycznych nagrodzonych na konkursie „Młodzi dzieciom bajki piszą”.

W przewidzianym terminie do 28 kwietnia 2017 roku wpłynęło 66 prac.

Jury w składzie: Stanisława Szczepaniak – Kierownik Środowiskowego Domu Pomocy w Skawinie – przewodnicząca, Małgorzata Kopeć – Pełnomocnik Burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii, Lucyna Podgórna – Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, Lidia Ippoldt – Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie wyłoniło zwycięzców.

Są nimi:
I miejsce – Kamila Woźniczka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie)
II miejsce – Damian Skupień (Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie)
III miejsce – Oliwia Jezioro (Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej)

Wyróżnienia:
• Alicja Czopek (Szkoła Podstawowa w Rzozowie)
• Helena Glinka (Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach)
• Kamila Królik (Zespół Placówek Oświatowych w Kopance)
• Michał Ptaszyński (Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie)

Uroczystość odbyła się w Centrum Wspierania Rodziny ul. Popiełuszki 17, tam też można obejrzeć wystawę nagrodzonych prac plastycznych.

Nagrody do konkursu zostały ufundowane przez UMiG w Skawinie, Bibliotekę Pedagogiczną oraz Lajkonik Snacks. Miłą niespodzianką dla wszystkich laureatów była informacja, że zwycięskie teksty wyłonione w dwóch edycjach konkursu „Młodzi dzieciom bajki piszą” oraz nagrodzone w konkursie „Dzieci bajki ilustrują” ilustracje zostaną wydane przez Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Bibliotekę Pedagogiczną jeszcze w tym roku pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”. Publikacja ta stanowi element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Zamysł wydania przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie i Bibliotekę Pedagogiczną w Skawinie opowiadań profilaktycznych to kontynuacja zapoczątkowanej w 2011r. serii, w ramach której ukazały się następujące publikacje: Bajkowa niania. Bajki pomagajki dla najmłodszych, Magiczne bajki na dziecięce smutki. Bajki pomagajki dla nieco starszych dzieci (2012), audiobook Bajkowe sposoby na dziecięce słabostki. Bajki pomagajki dla dzieci młodszych i starszych (2013) oraz zbiorek opowiadań profilaktycznych Nastolatkiem być… (2016).

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna/PA