środa, 24 lipca 2024 Imieniny: Kinga, Krystyna

Dzieci spędziły ferie z biblioteką

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie przygotowała dla dzieci z terenu naszej gminy ciekawą ofertę zajęć podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych. Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie: utalentowani artystycznie, językowo, czy umysły ścisłe.

Pierwszy dzień, uczestnicy spędzili twórczo – o godzinie 10.00 została otwarta Prezentownia dla Babć i Dziadków. Agata Lasek z Koła Robótek Ręcznych „Razemkowo” pomogła stworzyć uczestnikom śliczne i oryginalne podarunki.

We wtorek dzieci przeniosły się do zaczarowanego świata teatru. W pełni zrozumiały czym jest teatr, poznały cechy dobrego aktora i spróbowały swoich sił podczas ćwiczeń i zabaw teatralnych. W drugiej części zajęć poznały japoński teatr Kamishibai i tworzyły go samodzielnie. A wszystko to pod czujnym okiem pani Lucyny i Agnieszki.

Kolejny dzień wypełniły warsztaty językowe. Zajęcia zaprowadziły dzieci w świat bajek Julii Donaldson. Ta popularna brytyjska autorka książek dla dzieci, znana jest najbardziej ze stworzonej postaci Gruffalo. Oczywiście zajęcia odbyły się w całości w języku angielskim, a poprowadziła je Monika Cichowlas.

Czwartek rozpoczął się od niespodzianki przygotowanej przez jednego z uczestników, który w stroju kolędnika zaprosił do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie akordeonu. Słodkim dodatkiem do kolędowania były upieczone przez Kubę, babeczki. Muzykalnie wsparły uczestników: Ewa Tarnopolska i Maryla Borowiecka. Oczywiście nie zabrakło przy wspólnym kolędowaniu gwiazdy kolędniczej, symbolizującej Gwiazdę Betlejemską.

Dalsze zajęcia upłynęły pod znakiem gier planszowych i zespołowych. Tu niezastąpioną była pani Jadzia, która jak nikt potrafi wprowadzić dzieci w świat gier strategicznych, planszowych, quizów i zagadek umysłowych.

Ostatni dzień wypełniły gry i potyczki umysłowe w języku angielskim. I tym razem zajęcia poprowadziła Monika Cichowlas. Słodki poczęstunek zapewnili zaś uczestnikom rodzice Karola. Wszystkim zajęciom towarzyszył poczęstunek serwowany przez pracowników Biblioteki, ale najbardziej smakowała herbata z cytryną i jabłka, pracowicie krojone codziennie przez panią Lidię. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały specjalny dyplom i upominki od Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Biblioteki Pedagogicznej.

– Słowa podziękowania kierujemy do pani Agaty Lasek, Ewy Tarnopolskiej, Maryli Borowieckiej i Moniki Cichowlas, które wsparły nas podczas zajęć. Dziękujemy wszystkim dzieciom, uczestniczącym w zajęciach i serdecznie zapraszamy już za rok! – mówi Krystyna Droździewicz, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie.

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie