środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Dzień Dziecka na sportowo na rynku!

Już w najbliższy weekend – 4-5 czerwca – na skawińskim rynku odbędzie się tradycyjny już „Dzień Dziecka na Sportowo”, po raz drugi rozgrywany pod szyldem NPA Skawina Street Style Cup. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych niecodziennych zawodach!

Przez dwa dni na rynku rywalizować będą piłkarskie „trójki” (choć składy należy zgłaszać 4-6-osobowe) w kategoriach: skrzat, żak, orlik, młodzik, trampkarz i senior. Do turniejów można będzie się zapisać nawet tuż przed ich rozpoczęciem. Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki, a najlepsi – dodatkowe extra nagrody.

Obok rywalizacji na boisku mobilnym zainstalowanym na płycie skawińskiego rynku, już po raz czwarty rozegramy w Skawinie Puchar Polski we Freestyle Football. Jak co roku możemy spodziewać się przyjazdu wielu zawodników z krajowej czołówki, którzy z pewnością będą czarować nowymi kombinacjami akrobatycznymi z piłką w roli głównej.

Oprócz emocji sportowych, nie zabraknie i innych. Przez cały weekend odbywać się będą liczne konkursy, a także loteria fantowa. Wokół aren sportowych zmagań pojawią się dmuchane atrakcje (zjeżdżalnia, kolejka, trampoliny itp.). Wreszcie w niedzielę na rynku układane będą „Kilometry Dobra” z jednozłotowych monet. To finał akcji skawińskich księży Guanellianów, do której to akcji Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast” Skawina dołączyło jako jeden z partnerów.

Projekt realizowany jest we współpracy i przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego i Gminy Skawina.

Sponsor główny: NPA Skawina

Sponsorzy: Sieć Sklepów Sportowych YesSport, Bahlsen Sp. z o.o., Grana Sp. z o.o.

Turniej Trójek Piłkarskich na rynku – HARMONOGRAM i INFORMACJE