sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

„Dzień integracji” w rzozowskiej szkole

W poniedziałek, 21 marca, w Szkole Podstawowej w Rzozowie obchodzono „Dzień integracji”, pod hasłem „Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Z tej okazji do placówki przybyli szczególni goście – uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej w Skawinie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją!

Po powitaniu gości przez dyrektor Anastazję Koczur uczniowie ze szkoły w Rzozowie wystawili krótkie przedstawienie, które dotyczyło tak istotnych tematów jak: szacunek, tolerancja, zrozumienie dla drugiego człowieka. Po teatrzyku nadszedł czas na wspólną zabawę. Wyłoniono trzy drużyny składające się z dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz uczniów z Rzozowa. Drużyny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Wszyscy świetnie się bawili dopingując głośno każdego, bez względu na kolor szarfy.

Serdeczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom zabawy. Po konkurencjach sportowych drużyny udekorowały swoje podkoszulki napisami, których mottem było hasło „Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Na koniec każdy uczestnik zabawy złożył kolorowy odcisk swojej dłoni na plakacie upamiętniającym wspólne spotkanie. Po zabawie goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Dziękuję uczniom i opiekunom za przybycie i mam nadzieję na kolejne spotkanie. To była piękna lekcja, ucząca wrażliwości na drugiego człowieka i otwartości na jego potrzeby, a wspólna zabawa dostarczyła wielu pozytywnych przeżyć i emocji! – mówiła na zakończenie dyrektor Anastazja Koczur.

Źródło: SP w Rzozowie/UMiG