czwartek, 06 października 2022 Imieniny: Artur, Brunon

Dzień Ziemi w „Jedynce”

Już od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 1 obchodzony jest Dzień Ziemi. Ideą święta przypadającego na dzień 22 kwietnia, jest troska o planetę. Z tej okazji uczniowie z młodszej grupy wiekowej pod opieką wychowawców świetlicy przygotowali wyjątkowy program artystyczny pod hasłem Ziemia to nasz wspólny dom.

Celem uroczystości było zwrócenie uwagi na fakt, iż każdy, jako mieszkaniec Ziemi, jest odpowiedzialny za jej stan. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami. Podczas spektaklu aktorzy, wcielając się w role skrzatów i zwierząt, opowiedzieli o szkodach, jakie ludzie wyrządzają w lesie. Nie zabrakło także pouczających wierszy dotyczących segregacji śmieci, oszczędzania wody oraz energii elektrycznej. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej. Na zakończenie wszyscy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, co pozwoliło im otrzymać odznakę Jestem przyjacielem przyrody.

Po zakończeniu przedstawienia dyrektor Hanna Szczerbak podziękowała młodym artystom oraz wychowawcom świetlicy za przygotowanie pięknego, niosącego wiele pouczających treści przedstawienia. Zwróciła uwagę na odpowiedzialność każdego człowieka za stan środowiska, w którym żyjemy.

Kontynuacją obchodów Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 1 było wystawienie spektaklu Ziemia to nasz wspólny dom podczas Spotkania Rodzinnego zorganizowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej. Celem artystycznego przedsięwzięcia było promowanie postaw proekologicznych wśród rodziców. Uczniowie podczas przedstawienia poruszyli istotne aspekty dotyczący ochrony środowiska. Zwrócili uwagę na segregację odpadów, ich wtórne przetwarzanie, a także korzyści płynące z oszczędzania wody i energii elektrycznej. Zachęcali rodziców, aby wspólnie z nimi podejmowali działania mające na celu dbanie o czystość lasów i najbliższego otoczenia. Podczas uroczystości zadbano również o promocję zdrowego odżywiania, dlatego też po części artystycznej uczniowie wraz z rodzicami zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek w postaci świeżych owoców i soków.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1