czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

10. przypadek Covidu-19 w gminie Skawina

Na terenie miasta i gminy Skawina potwierdzono przypadek zarażenia koronawirusem. To dziesiąta osoba od rozpoczęcia pandemii i jedyna obecnie chora. Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Zalecenia służb sanitarnych:

– Dbanie o higienę, częste i dokładne mycie rąk
– Zakrywanie ust i nosa
– Zachowanie 2-metrowej odległości od innych
– Unikanie dużych skupisk ludności

– Za oknem mamy piękną pogodę, trwają wakacje i wydaje się, że pandemia dzieje się gdzieś obok nas, a nie u nas. To jednak nieprawda. Pamiętajcie państwo o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. Nie są one szczególnie uciążliwe, a jednak zmniejszają szansę na transmisję wirusa. Proszę zasłaniać usta oraz nos w sklepach, marketach, czy w trakcie wizyty u fryzjera. Dezynfekujcie dłonie i starajcie się zachowywać bezpieczny odstęp od innych – przypomina burmistrz Norbert Rzepisko.

– Zapewne będą państwo dopytywali o dokładną bądź przybliżoną lokalizację zarażonego. Proszę podjąć takie środki bezpieczeństwa, jak gdyby sprawa dotyczyła waszego sąsiada. To, że dzisiaj w waszej miejscowości nie ma koronawirusa, nie oznacza, że nie pojawi się on jutro. proszę pamiętać, że osoby zarażone również czytają państwa komentarze. Podobnie jak ich dzieci, rodzice, dziadkowie i przyjaciele – komentuje Rzepisko.

Źródło: UMiG, facebook