sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Eliksir życia w „Teatrze Dzieciom”

Piękny poniedziałkowy wieczór młodzi widzowie mogli spędzić na „Eliksirze Życia”, czyli profilaktycznym spektaklu promującym zdrowy tryb życia w wykonaniu Teatru Kalejdoskop z Rudnika. Był to już piąty spektakl adresowany do najmłodszej widowni w ramach cyklu „Teatr Dzieciom”, a przedostatni przed wakacyjną przerwą.

ELIKSIR ZDROWIA przedstawił historię księżniczki Opuncji, która niedomagała na zdrowiu. Jej stan był tak ciężki, że córka sułtana miała trudności ze wstaniem z łóżka. Nie cieszyły ją nawet jej ulubione czekoladki. Sułtan, ojciec królewny, wezwał na dwór medyków i czarodziejów, lecz ci jedynie rozkładali ze swej niemocy ręce. Na szczęście pojawił się w wybawca – przybysz z dalekich stron, ubrany w biało czerwony dres. Przy znanych pieśniach śpiewanych przez polskich kibiców promował życie na sportową nutę i wyjawił sekret zdrowia ukryty w codziennej diecie.

Jesteśmy tym, co jemy.

„Eliksir” niezaprzeczalnie jest bajką promującą zdrowy tryb życia, zarówno w kwestii diety, jak i dbania o swą kondycję poprzez uprawianie sportu. Bajka napisana lekkim, rymowanym językiem, okraszona muzyką i piosenkami śpiewanymi na żywo. Dzieci żywiołowo reagowały na wydarzenia dziejące się na dworze sułtana, szybko potrafiły instruować dworskiego kucharza, co należy i w jakiej kolejności wrzucić do garnka.

Uśmiechy dzieci i ich rodziców po zakończeniu spektaklu, potwierdziły, że czas spędzony z Teatrem Kalejdoskop należał do „owocnych” (dosłownie) i przyjemnych.

Już dziś zapraszamy na ostatni przed wakacjami spektakl, który odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.30. Będą to „Wielkie sprawy małej żaby” w wykonaniu Teatru Lalek Bajka. Potem będziemy aż dwa miesiące tęsknić do ponownego spotkania się z aktorami i teatrami dziecięcych scen, aż do 14 września, kiedy to zobaczymy spektakl „Country show” w technice pantomimy.

Do zobaczenia!

Źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński