niedziela, 06 grudnia 2020 Imieniny: Mikołaj, Jarema

Galaxy Cheer na podium

19 listopada, podczas międzynarodowej edycji Otwartych Mistrzostw Zespołów Cheerleaders w Krakowie grupa Galaxy Cheer, reprezentując CKiS w Skawinie, wywalczyła drugie miejsce oraz tytuł Wicemistrza Grand Prix Polski Cheerleaders Kraków 2016!

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka w Krakowie, Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie i Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków. W mistrzostwach wzięło udział 700 zawodników z Polski i zagranicy.

Nasze cheerleaderki przygotowane przez Panią Renatę Maślankę, na co dzień trenującą grupy cheerleaders CKiS w Woli Radziszowskiej, rywalizowały z 12 zespołami w kategorii Pom Dance Junior Młodszy. Walka trwała 12 godzin. Po pierwszym etapie eliminacyjnym, dziewczyny zostały zakwalifikowane do finału, w którym wzięło udział 6 najlepszych zespołów w swojej kategorii.  Drugim występem wywalczyły 2 miejsce w finale, zdobywając zaszczytny tytuł Wicemistrza, puchar oraz srebrne medale!

Tak uczestniczki Galaxy Cheer relacjonowały swój sukces:
„Emocji nie da się wyrazić słowami. Pojawiła się radość, łzy szczęścia, pozytywne zaskoczenie. Kolejne miejsce finałowe oraz puchar i medale dołączamy do naszej kolekcji. To dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy! Jesteśmy przykładem, że marzenia, do których się wytrwale dąży, stają się rzeczywistością.”

Warto przypomnieć, że dwa lata temu Galaxy Cheer wraz z Panią Trener po raz pierwszy wzięły udział w turnieju Grand Prix Polski w Krakowie, zdobywając czwarte miejsce w finale. Rok później, w 2015 roku zajęły piąte miejsce. W tegorocznej edycji turnieju stanęły na podium!

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom Galaxy Cheer oraz Pani Renacie i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Przebinda, źródło: CKiS