środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Galaxy Cheer z tytułem wicemistrzowskim

18 listopada odbył się Polish GRAND PRIX 2017 w Krakowie. Grupa „Galaxy Cheer”, reprezentująca CKiS w Skawinie, wywalczyła tytuł Wicemistrza Grand Prix Polski Cheerleaders Kraków 2017. Po raz pierwszy wystąpił również zespół „Galaxy Cheer Mini” od razu zdobywając pierwsze miejsce.

Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka, Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka i Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków. Odbył się w Sports Hall Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. W mistrzostwach wzięło udział 90 grup z Polski i zagranicy.

Nasze dwie grupy Cheerleaders przygotowane przez Panią Renatę Maślankę, na co dzień trenującą zespoły CKiS w Woli Radziszowskiej, rywalizowały z 3 zespołami w kategorii Pom Dance Elite Junior oraz Pom Dance Elite Dzieci. Zawody trwały do późnych godzin wieczornych. Po pierwszym etapie eliminacyjnym, obydwie grupy zostały zakwalifikowane do finału, w którym wzięły udział najlepsze zespoły w swojej kategorii.

Podczas drugiego występu nasze cheerleaderki wywalczyły 1 i 2 miejsce w finale w swojej kategorii, zdobywając zaszczytny tytuł Mistrza i Wicemistrza, piękne puchary oraz złoty i srebrny medal!

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom Galaxy Cheer oraz Pani Renacie.

Życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Bogdali, źródło: CKiS