sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Gminne święto plonów w Jaśkowicach

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Sołtys i Rada Sołecka Jaśkowic oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na tradycyjne Dożynki Gminne, które odbędą się 8 września (sobota) w Jaśkowicach.

Święto plonów rozpocznie się uroczystą mszą świętą o godzinie 14.00, odprawioną w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Jaśkowicach, podczas której zostaną poświęcone wieńce dożynkowe. Po nabożeństwie barwny korowód przejdzie na miejsce uroczystości (teren dawnego stawu), gdzie odbędzie się ceremonia przekazania i ośpiewania wieńców przez przedstawicieli sołectw skawińskich oraz specjalnie przygotowany program artystyczny. Imprezie towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci oraz wystawy okolicznościowe sołectw. O godzinie 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna, do której przygrywać będzie zespół SEKRET.

Program Dożynek Gminnych:

godz. 14.00 – uroczysta Msza Św. dziękczynna z poświęceniem wieńców

godz. 15.00 – Przemarsz Korowodu Dożynkowego na miejsce uroczystości

godz. 15.30 – Oficjalne otwarcie Dożynek Gminnych, obrzędy ośpiewania Kapeli z Radziszowa, ceremonia przekazania wieńców, wystawy okolicznościowe sołectw

godz. 18.00 – Zakończenie części oficjalnej i poczęstunek dla delegacji i zaproszonych Gości

godz. 19.00 – Zabawa taneczna do białego rana

Zapraszamy również na drugi dzień Święta Plonów (niedziela 9 września od godz. 14.00) na występy artystyczne, gry i zabawy, grill i ogródek piwny, atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Agnieszka Job, źródło: CKiS