środa, 24 lipca 2024 Imieniny: Kinga, Krystyna

Gorąca Majówka z Centrum!

Zapraszamy na tradycyjną Majówkę z Centrum, we wtorek 3 maja, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Otwórz się na ciepło”. Nie zabraknie licznych atrakcji!

Święto 3 Maja w Skawinie, jak co roku, nie kończy się wraz z uroczystościami oficjalnymi. Zapraszamy do Parku Miejskiego od godziny 15.00 na rodzinny piknik, który rozpocznie defilada wozów bojowych Straży Pożarnej ulicami miasta. Wozy stare i nowe zakończą przejazd na parkingu przy Parku (i tu małe utrudnienie: w dniach 2 i 3 maja parking będzie wyłączony z ruchu). Tutaj będzie je można podziwiać z bliska, poznać wnętrze pojazdu i sprzęt bojowy, a wspaniali druhowie strażaccy opowiedzą, jak to wszystko działa.

W Parku Miejskim przed Pałacykiem „Sokół” przygotowaliśmy atrakcje dla całej rodziny: gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów CKiS w Skawinie, konkurencje strażackie przygotowane przez druhów OSP Skawina I oraz wielką grę planszową.

Ciekawostką tegorocznej edycji Majówki będzie Mega Patelnia, na której specjaliści – kucharze będą pichcić sytą potrawę dla wszystkich uczestników imprezy. Przy okazji przeprowadzimy drużynowe konkursy kulinarne i sprawdzimy, komu prace kuchenne nie są obce.

Zapraszamy także na interaktywny pokaz widowiskowych doświadczeń chemicznych, które – choć skierowane do dzieci – z pewnością przykują uwagę także dorosłych widzów.

Podczas imprezy będziemy podziwiać pokazy strażackiej grupy poszukiwawczej i ratowniczej z wyszkolonymi psami, inscenizację akcji ratunkowej w wypadku drogowym oraz gaszenie pożaru.

Na koniec zapraszamy na pokaz Teatru Ognia.

Podczas pikniku towarzyszyć nam będą Babcia, Dziadek i Piec, jako przedstawiciele Ciepła Sieciowego, które będzie nam patronowało i zadba, abyśmy z dniem 3 maja tego roku zostali miłośnikami „ciepłej wody bez piecyka”.

Równolegle na Starorzeczu Skawinki trwać będzie Piknik z Modelami, podczas którego pasjonaci pokażą i przetestują modele latające i pływające.

Majówce tradycyjnie towarzyszyć będzie plac zabaw dla dzieci i ogródek gastronomiczny.

ciepło

Za: CKiS w Skawinie

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawować będzie portal Skawińska.pl. ZAPRASZAMY!