niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Grillowanie po skawińsku

10 kwietnia skawińskie stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą, już po raz drugi rusza z organizacją skawińskiego rodzinnego konkursu kulinarnego. Zmieniona formuła i ciekawy temat przewodni mają zachęcić jak najwięcej mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Konkurs organizowany jest w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków gminy Skawina.

Tegoroczny skawiński rodzinny konkurs kulinarny to kolejna edycja tego konkursu organizowanego po raz pierwszy w ubiegłym roku. W tym roku tematem przewodnim będzie grillowanie. Polacy chętnie przyjęli w swojej kuchni ten sposób przygotowywania dań. Ciepłe wiosenne i letnie dni sprzyjają organizowaniu plenerowych imprez i spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Stąd właśnie powstał pomysł na organizację skawińskiego rodzinnego konkursu kulinarnego pod nazwą „Grillowanie po skawińsku” właśnie w okresie kiedy zaczyna się tzw. sezon grillowy – mówi sekretarz stowarzyszenia Anna Wąsowicz.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to wypełnienie interaktywnego testu nt. kulinarnej sztuki grillowania. Test dostępny będzie na stronie internetowej stowarzyszenia www.juvenilis.pl, w dniach od 10 do 30 kwietnia 2017 r.

Dziesięć pierwszych osób, które poprawnie odpowiedzą na pytania testowe zostaną zaproszone do wzięcia udziału w drugim etapie konkursu. Drugi etap odbędzie się na skawińskim rynku w dniu 18 czerwca i będzie polegał na wykazaniu się praktyczną umiejętnością grillowania. Uczestnicy drugiego etapu wraz ze swoimi rodzinami będą musieli w wyznaczonym czasie przyrządzić otrzymane od organizatora produkty do grillowania, rozpalić grilla i upiec przygotowane potrawy. Oceny wyników skawińskiego grillowania dokona jury złożone między innymi z przedstawicieli skawińskich restauratorów i kucharzy specjalizujących się w grillowaniu. Oceniana będzie sprawna rodzinna organizacja czasu wykonania zadania, jakość i estetyka wykonanych potraw, zachowanie wszystkich podstawowych zasad związanych z grillowaniem oraz czas w jakim rodziny upieką potrawy. Trzy pierwsze rodziny otrzymają nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymają upominki.

Zatem zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznać się regulaminem konkursu zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.juvenilis.pl.

Źródło: Juvenilis