czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Gromee na inaugurację Święta Małopolski

Koncerty muzycznych gwiazd takich jak Gromee czy Brathanki, gry i zabawy dla dzieci oraz pokazy akrobacji rowerowych – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na wszystkich mieszkańców podczas inauguracji Święta Małopolski w Skawinie. Mimo, że to wydarzenie już za nami, to warto pamiętać, że… to dopiero początek emocji, bo w tym roku świętować będziemy przez cały czerwiec, w całym regionie.

– Małopolska to wspólnota ludzi, którzy w niej mieszkają, a także tych, którzy po prostu kochają nasz region. Dziś wszyscy czujemy się wielką, małopolską wspólnotą, a bycie Małopolaninem czy Małopolanką to dla wszystkich z nas powód do dumy. Dlatego zachęcam mieszkańców, a także gości odwiedzających nasz region, do wspólnego świętowania podczas tegorocznego Święta Małopolski – mówił marszałek Jacek Krupa.

Przypomniał też, że specjalnie na inaugurację Święta Małopolski samorząd województwa uruchomił specjalny pociąg Kolei Małopolskich. Bezpłatnie dowiózł on wszystkich zainteresowanych na wspólne świętowanie – odjazd z Dworca Głównego w Krakowie o godz. 15.20, a powrót ze Skawiny – o godz. 23.40.

Świetna muzyka i wiele radości na początek…

W Skawinie, dla wszystkich świętujących przygotowano mnóstwo niespodzianek. Wśród nich chociażby spotkanie z iluzjonistą Victorem Febo czy występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, który błyskawicznie (i z humorem) reaguje na otaczającą nas rzeczywistość. A to dopiero początek…

Oprócz dużej dawki magii i poczucia humoru, ze sceny popłynęły także muzyczne brzmienia. Na rozgrzewkę wystąpił zespół Levi, który w swojej twórczości odważnie eksperymentuje z bluesem. Później, każdy z uczestników mógł założyć małopolskie, czerwone korale i wspólnie z zespołem Brathanki wykonać ich słynne, folkowe przeboje. Wspólne świętowanie w Skawinie zamknął swoim występem Gromee – jeden z najpopularniejszych europejskich DJ-ów i producentów muzycznych, który zaledwie kilkanaście dni temu reprezentował nasz kraj podczas konkursu Eurowizji.

…a także rowerowe emocje

W pięknie położonym Starorzeczu Skawinki, do późnego wieczora nie zabrakło też mnóstwa atrakcji „na dwóch kółkach”. Dzięki kampanii „Małopolska na rowery – 100% emocji”, dla mieszkańców przewidziano m.in. mrożące krew w żyłach pokazy akrobacji rowerowych. W ich trakcie, najlepsi sportowcy sceny MTB/BMX, zaprezentowali niezrównane triki i ewolucje w powietrzu.

To jednak nie wszystko – każdy uczestnik Święta Małopolski mógł także „wykręcić” sobie sok jeżdżąc na blender bike’u, a do tego wziąć udział w ciekawych, rodzinnych konkursach. Oczywiście, do wygrania były m.in. nagrody związane z Małopolską.

Imprezę prowadzili Irek Jakubek i Maciek Rock.

* * *

Wydarzenie w Skawinie zapoczątkowało świętowanie zaplanowane w ramach Święta Małopolski, które co roku jest obchodzone 10 czerwca. Już teraz pracownicy instytucji Województwa Małopolskiego przygotowują dla mieszkańców mnóstwo atrakcji, które będą odbywać się przez cały czerwiec. Będą wyjątkowe koncerty, spektakle i pokazy, a także pikniki oraz spotkania, podczas których będzie można jeszcze bardziej przekonać się o wyjątkowości całej Małopolski.

Przypomnijmy także, że tegoroczne Święto Małopolski jest organizowane pod hasłem „Made in Małopolska”. Więcej informacji, w tym szczegółowy program wydarzeń, można znaleźć tutaj.

Patronem medialnym wydarzenia jest RMF Maxxx.

inf. prasowa UMWM, fot. UMWM