sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Hanna Cygler w Skawinie

W sobotę 23 kwietnia (sobota) odbędzie się spotkanie autorskie z polską pisarką oraz tłumaczką Hanną Cygler. Gość przyjeżdża na zaproszenie działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w filii MultiCentrum (ul. J. Popiełuszki 8/ I piętro). Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie można zakupić książkę oraz zdobyć autograf.

Hanna Cygler (właśc. Anna Kanthak) z urodzenia i zamiłowania jest gdańszczanką. Jest absolwentką gdyńskiego III Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w gdańskim oddziale Polskiej Agencji Informacyjnej i na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1993 zajmuje się zawodowo tłumaczeniami z języka szwedzkiego i angielskiego. Prowadzi własne biuro tłumaczeń. Jest członkiem założycielem Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy.

Książki natomiast pisze dla przyjemności. Nad pierwszą powieścią „Tryb warunkowy” rozpoczęła pracę w 1985 r. Ostatecznie ukończyła ją w roku 1997. Pierwszą książką, która ukazała się w 2003 była powieść „3 razy R”. Do teraz opublikowała takie powieści jak: „Nie tylko o Miłości”, czteroczęściowy cykl: „Tryb warunkowy”, „Deklinacja męska/żeńska”, „Przyszły niedokonany” i „Odmiana przez przypadki” oraz dwuksiąg: „Głowa anioła” i „Dwie głowy anioła”, „Przekład dowolny”, „Kolor bursztynu”, „Czas zamknięty”, „Pokonani”, „Dobre geny”, „Bratnie dusze”, „W cudzym domu”, Grecka mozaika”, Złodziejki czasu” .

Spotkanie realizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowane ze środków Instytutu Książki.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie