czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Happening Rower Pomaga

Fundacja ekologiczna ARKA oraz Urząd Miasta i Gminy w Skawinie i Przedszkole Samorządowe nr 5 zapraszają na happening Rower Pomaga, który odbędzie się w środę, 17 sierpnia o godz. 11.00 na Rynku w Skawinie. W ramach imprezy odbędą się także warsztaty ekologiczne. Zapraszamy! 

Głównym elementem akcji organizowanej przez fundację ekologiczną ARKA jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. Akcji towarzyszą eventy, konferencje prasowe, promocja w mediach, aktywność w mediach społecznościowych, stoiska informacyjne. Na stronie rowerpomaga.pl cały czas funkcjonuje specjalny kalkulator CO2.

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem – mówi Wojciech Owczarz, koordynator akcji. – Akcja okazała się dużym sukcesem, gdyż już przejechaliśmy prawie 900 tysięcy kilometrów, a w akcji wzięło udział ponad 20 tysięcy osób – dodaje.

Podczas akcji zostanie przygotowany widowiskowy happening, podczas którego uczestnicy akcji wraz z uczniami ułożą z 50 rowerowych, pochodzących recyklingu kół, ogromne rowerowe serce. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne.

Zapraszamy wszystkich rowerzystów do udziału w akcji! Na każdego uczestnika, który wpisze swoje przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl, czeka upominek – odblaskowa, rowerowa nalepka.

Źródło: UMiG