czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

I Rajd Rowerowy Blisko Krakowa

Stowarzyszenie Blisko Krakowa, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Świątnikach Górnych wraz z gminami: Skawina, Świątniki Górne, Mogilany, Czernichów, Liszki i Zabierzów zapraszają na drużynowy rajd rowerowy.

Trasa rajdu przebiega przez trzy gminy: Skawinę, Mogilany i Świątniki Górne – szlakami powstałymi w ramach projektu „Budowa kompleksowego produktu turystycznego – Skarby Blisko Krakowa” i mierzy około 15 km.

Rajd nie jest wyścigiem, ma charakter rekreacyjny i drużynową formę. Udział w nim jest bezpłatny. Do uczestnictwa w rajdzie można zgłosić się całą drużyną (od 3-6 osób) lub indywidualnie do drużyny otwartej. Liczba miejsc jest ograniczona. Numery startowe przydzielane będą wg kolejności zgłoszeń. Drużyny startują co dwie minuty. Na trasie na uczestników czekają miłe niespodzianki – zabawa w formie questu, spotkania z historią i smakami lokalnymi, a na mecie poczęstunek i liczne atrakcje. Finał rajdu odbędzie się w Świątnikach Górnych i połączony będzie z obchodami święta miasta.

Start: Radziszów (Dwór Dzieduszyckich) – oficjalne otwarcie szlaków – występy artystyczne – zbiórka o godzinie 11.00

Każda drużyna otrzymuje:

– identyfikator z numerem startowym drużyny

– mapkę z trasą i quest

– przewodnik turystyczny „Skarby Blisko Krakowa”

– dodatkowo los dla każdego uczestnika

(na trasie woda mineralna i poczęstunek)

Meta: Świątniki Górne – Centrum Informacyjne Szlaków Blisko Krakowa

Po przejechaniu trasy każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Na mecie zapraszamy również na losowanie atrakcyjnych nagród, poczęstunek i zabawę.

Zapisy trwają do 16 maja.

Poniżej, w załącznikach znajduje się: Formularz zgłoszeniowy, Regulamin Rajdu oraz Oświadczenie rodzica o wyrażeniu zgody na udział w Rajdzie osoby niepełnoletniej.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres skarby@bliskokrakowa.pl lub przynieść do Biura Rajdu – ul. Szkolna 4, 32-052 Radziszów.

Uczestnicy do 18 roku życia mogą brać udział w imprezie jedynie pod opieką rodzica lub innej osoby – prawnego opiekuna

Uwaga: Rajd odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Trasę Rajdu zabezpieczają jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Skawina, Mogilany i Świątniki Górne. Organizator zapewnia również ubezpieczenie i opiekę medyczną.

Źródło: LGD Blisko Krakowa

Więcej informacji TUTAJ.