niedziela, 17 października 2021 Imieniny: Malgorzata, Wiktor

I Turniej Piłkarski „O Puchar Jana” za nami

W niedzielę, 10 września, na obiektach CSiK w Sidzinie odbył się I Turniej piłkarski orlików „O Puchar Jana”. Organizatorem wydarzenia był klub Hat-Trick Skawina. W zawodach wzięło udział 12 zespołów – około 150 zawodników – podzielonych na trzy grupy, następnie rozegrane zostały półfinały i mecze finałowe.

Pierwsza kolejka w grupach obfitowała w gole, a faworyci nie zawodzili, zwłaszcza ekipy Cracovii I i Mam Talent Krzeszowice nie oszczędziły rywali, aplikując im po kilka bramek. Drużyna Hat-Tricka spotkała się z Wieczystą Kraków: lekka przewaga po stronie gospodarzy, ale gra dosyć „niemrawa”, dopiero zmiany w składzie ożywiły nieco naszych zawodników, po dobrej akcji Kacper Dudek pokonał bramkarza i objęliśmy prowadzenie 1:0. Druga połowa lepsza, a Kacper dołożył kolejne trafienie i wygrana 2:0 – relacjonuje Sławomir Sukta.

W następnej kolejce doszło do dwóch bardzo ciekawych pojedynków, które już praktycznie decydowały o tym, kto zajmie miejsce premiowane awansem z 1 miejsca. AP Mam Talent Krzeszowice rywalizowało z Cracovią I – po zaciętym meczu górą były jednak „Pasy” 3:0.

Dla kibiców klubu liczył się jednak inny pojedynek, Hat-Trick Skawina – FC Będzin. Poprzednie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się wynikiem 1:3 dla FCB, więc zapowiadała się zacięta walka. – Jednak po składnej akcji, po której drużyna Hat-Trick Skawina objął prowadzenie (Kasper Gołda), rywale nie rezygnują i doprowadzają do wyrównania. Goldi szaleje i dokłada jeszcze trzy bramki – prowadzenie 4:1. Końcówka pokazała jak groźny jest rywal, który doprowadza do wyniku 4:3, jednak już nie jest w stanie wyrównać. To było bardzo ważnie zwycięstwo, które przybliża klub do awansu do pierwszej czwórki – dodaje Sławomir Sukta.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją dostępną na profilu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/HatTrickSkawina) lub na stronie internetowej www.futmal.pl.

W zawodach wzięło udział 12 zespołów m.in. z Będzina, Krzeszowic, Mordarki, Wieliczki, Krakowa, Skawiny. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z których po fazie zasadniczej odbyły się mecze półfinałowe i finały – w sumie rozegrano 30 meczy. Zwycięzcą turnieju została drużyna Cracovii pokonując w decydującym meczu AP Mam Talent Krzeszowice. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze turnieju Hat-Trick Skawina po zwycięstwie nad AP Progress Andrychów. Oprócz okazałych pucharów dla drużyn z miejsc 1-3, wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz upominki. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Igor Cichoń (Mam Talent Krzeszowice), najlepszym bramkarzem – Jakub Greliak (Cracovia), a najlepszym strzelcem – Kacper Dudek (Hat-Trick Skawina).

Końcowa klasyfikacja:

  1. Cracovia I
  2. Mam Talent Krzeszowice
  3. Hat-Trick Skawina
  4. AP Progerss Andrychów
  5. Borek Kraków
  6. FC Będzin
  7. Wieczysta

Prezentacja turnieju: KLIKNIJ TUTAJ.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają: Burmistrzowi Miasta i Gminy Skawina – Pawłowi Kolasie, I Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Skawiny – Norbertowi Rzepisko, Wiesławowi Szczerbie – dyrektrowi CSiK w Sidzinie, Marcinowi Dominikowi – Centrum Zakupowe Jan, Andrzejowi Tychoniakowi – Prezesowi Kubu Honorowych Dawców Krwi Cracovia Pasy oraz wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc. Centrum Zakupowemu Jan – Głównemu Partnerowi Turnieju, Firmie Studio Acord, Firmie Oknoplast, Firmie Maspex, Firmie Bahlsen, Firmie Ecocarbo-Paweł Tarapat, Firmie Wizan, Firmie Muszynianka, Parkowi Wodnemu Kraków, Restauracji i Pizzerii „Tu i Tam”, Piekarni J.K.B. Dąbrowski oraz Firmie Copter Tech.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa

Źródło: Hat-Trick Skawina