poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

„Igrzyska Aniołów” na Dni Skawiny. Ponad 100 artystów

Już za dwa miesiące na plenerowej scenie na Starorzeczu Skawinki będzie zaprezentowane wyjątkowe widowisko przygotowane specjalnie na Święto Miasta.

„Igrzyska Aniołów” to inspirowany baletem „Jezioro Łabędzie” spektakl w międzynarodowej obsadzie. Odczytana na nowo opowieść w wyjątkowy sposób łączy gatunki muzyczne i różne pokolenia artystów. Na scenie zobaczymy ponad 100 wykonawców (wśród nich m. in. Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu oraz zespół Percival), a usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale też heavy metal, pop, techno, folk i disco polo.

Premiera widowiska „Igrzyska Aniołów” (sobota 9 czerwca, godz. 21.30) to główny punkt obchodów Dni Skawiny, ale spektakl będzie można zobaczyć również w piątek 8 czerwca podczas otwartej dla publiczności próby generalnej.

Dniom Skawiny (9-10 czerwca) towarzyszyć będzie zlokalizowana na skawińskich błoniach „strefa rodzinna”, w ramach której proponujemy:

* Turniej piłki nożnej rozgrywany na dwóch mobilnych boiskach. Rozgrywki sportowe będą nie tylko świetną propozycją dla wszystkich fanów futbolu, ale również pretekstem do zabawy w duchu zdrowej rywalizacji, z poszanowaniem idei fair play. Podczas turnieju nie zabraknie niespodzianek w postaci znanych twarzy ze świata piłki nożnej. O sportowe atrakcje zadba MTS Piast.

*Pokazy grupy Street Workout Skawina specjalizującej się w podciąganiu na drążku. Te niecodzienne zmagania mogliśmy obserwować na skawińskim rynku we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to uczestnicy bili rekord w World Pull Up Day, czyli Światowym Dniu Podciągania. Na sportowej scenie zobaczymy również pokazy mistrzów Polski w zawodach freestyle football.

*Scenę plenerową, a na niej prezentacje młodych artystów, uczestników sekcji CKiS, laureatów plebiscytu „Lokalne talenty”. Scena będzie również służyć zaprzyjaźnionym partnerom CKiS do prezentacji programów, teatrzyków i konkursów dla dzieci.

*Rodzinny konkurs kulinarny„Wojskowe smaki” organizowany przez Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą. Konkursowi będzie towarzyszyć kuchnia polowa z wojskową grochówką, którą zostaną poczęstowani uczestnicy imprezy.

*Stoiska handlowe z zabawkami i gadżetami oraz punkty cukiernicze z lodami, goframi, watą cukrową itp.

*Dmuchany plac zabaw, a na nim m. in.: zjeżdżalnie, tor przeszkód, euro bungee, elektryczna kolejka i grzybek z kulkami dla najmłodszych.

*Punkty z animacjami dla dzieci (malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, balonowe zwierzaki, konkursy z nagrodami).

Przestrzeń błoń pozwoli na komfortowe usytuowanie strefy gastronomicznej, oferującej szereg smakowitych propozycji, ogródek piwny wyposażony w 500 miejsc siedzących, ławostoły oraz parasole.

Oprócz atrakcji na błoniach w ramach Dni Skawiny na terenie parkingu przed Parkiem Miejskim już od 8 czerwca będziemy gościć największe i najnowocześniejsze czeskie wesołe miasteczko LUNA PARK oferujące m.in.: wahadło EXTREME, młot KAMIKAZE, karuzelę łańcuchową, autodrom, karuzelę platformową i wiele innych atrakcji.

Źródło: CKiS