niedziela, 25 lipca 2021 Imieniny: Walentyna, Krzysztof

II Festiwal Tańca KEEP DANCING za nami…

W sobotę 11 marca Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zorganizowało II Festiwal Tańca KEEP DANCING 2017 dla form tańca nowoczesnego i współczesnego/jazz. W przeglądzie wystartowało 26 zespołów, 11 solistów, 11 duetów i 1 trio.

Udział wzięli wykonawcy, reprezentujący zarówno instytucje kultury, jak i szkoły tańca:

  • Szkoła Tańca Frygi Drygi Zabierzów: zespoły FD III, FD I, FD Kids, FD2
  • Centrum Kultury Ruczaj: zespoły – Laris, No Name, Kosmo X, Najsta; solistki Gabriela Barabasz i Olga Krempicka
  • Just Dance Studio Chrzanów: zespoły – Just Art, Just Art Kids, Just Show Junior, Just Crew, Just Kids; solistki – Joanna Król, Anita Boba, Milena Surowiec, Iga Modrzejewska; duety – Weronika Stanula i Anna Wilczyńska, Edyta Jedlecka i Oliwia Łysik, Magdalena Szyndler i Monika Michalska, Iga Modrzejewska i Laura Łachut, Sandra Marzec i Karolina Mazur
  • Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach: zespoły Gold, Black i Blue Formacji Tanecznej KOLORY; solistki Maja Kurek i Malwina Krzeczek; duety – Paula Szafrańska i Alicja Stopińska, Malwina Krzeczek i Karolina Lis, Anna Wojtasik i Kinga Luty
  • Klub Kultury Soboniowice filia DK Podgórze Kraków: zespół Seven Up i solistka Maja Grabowska
  • Szkoła Tańca Step Up Skawina: zespoły Step Junior i Step Mini; duet Natalia Feledyk i Zuzanna Kwoka
  • solistka Joanna Wolak
  • trio Soul Basics Crew w składzie: Rafał Kurek, Mateusz Jarmoluk i Oskar Haüpa, który prezentował się również jako solista
  • duet Lila Jarzębińska i Klaudia Kiernicka
  • oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie: zespoły Dance Wave, Freshest Crew, No Silence Jaśkowice i No Silence Wielkie Drogi, sekcja tańca współczesnego grupa młodsza i starsza oraz duet Natalia Słupina i Wiktoria Skowronek.

W jury Festiwalu zasiedli:

Dominika Szala (przewodnicząca jury) – instruktor tańca współczesnego, tancerka, improwizatorka; zajmuje się teorią i historią tańca; absolwentka Body-Mind Centering w Bratysławie i Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych przy Śląskim Teatrze Tańca; od 10 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Damian Stefański – student poppingu i lockingu; tańcem zajmuje się od 10 lat; prowadził różne projekty taneczne; w Anglii uczestniczył w warsztatach popp- i lockingowych, które prowadzili m.in. Frederick Folks i Alex Mechanical.

SLIMPOP – 26-letni tancerz z Krakowa, tańczący od 17 lat, a od 7 związany z kulturą hip hop; jego stylem przewodnim jest popping; pasjonat pantomimy.

 

WYNIKI PRZEGLĄDU

Kategoria TANIEC NOWOCZESNY, 7 – 11 lat

I miejsce – zespół Just Kids

II miejsce – zespół Dance Wave

III miejsce – zespół No Silence Jaśkowice

Kategoria TANIEC NOWOCZESNY, 12 – 15 lat

I miejsce – zespół Step Mini

II miejsce – zespół Step Junior

III miejsce – zespoł FD 2

Kategoria TANIEC NOWOCZESNY, 16 – 21 lat

I miejsce – zespół Just Crew

II miejsce – zespół Freshest Crew

III miejsca nie przyznano

Kategoria TANIEC WSPÓŁCZESNY/JAZZ, 7 – 11 lat

I miejsce – zespół Blue Formacja Taneczna Kolory

II miejsce ex equo – zespoły FD III i Just Art Kids

III miejsce – zespół tańca współczesnego CKiS grupa młodsza

Kategoria TANIEC WSPÓŁCZESNY/JAZZ, 12 – 15 lat

I miejsce ex equo – zespoły FD I i No Name

II miejsca nie przyznano

III miejsce – zespół Kosmo X

Kategoria TANIEC WSPÓŁCZESNY/JAZZ, 16 – 21 lat

I miejsce – zespół Just Art

II miejsce – zespół Gold Formacja Taneczna Kolory

III miejsce – zespół Laris

Kategoria OPEN ALL STYLE

SOLIŚCI:

I miejsce ex equo – Joanna Wolak oraz Milena Surowiec

II miejsca nie przyznano

III miejsce ex equo – Joanna Król oraz Oskar Haüpa

Wyróżnienie – Maja Kurek

DUETY:

I miejsce ex equo – Malwina Krzeczek i Karolina Lis oraz Natalia Feledyk i Zuzanna Kwoka

II i III miejsca nie przyznano

Wyróżnienie – Lila Jarzębińska i Klaudia Kiernicka

TRIO:

Wyróżnienie dla Soul Basics Crew.

 

Jury podkreślało wysoki poziom prezentacji indywidualnych i trudność w ocenie tak zróżnicowanej kategorii, zawierającej wiele stylów tanecznych.

Fundatorami nagród dla zwycięzców oraz pakietów startowych dla wszystkich uczestników byli: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, firma Fiberlink – internet, telefon, telewizja, Drogeria Koliber, Firma Lajkonik, firma Grana Sp. z o.o. oraz firma Bahlsen.

Serdeczne podziękowania za wsparcie i zaangażowanie kierujemy do Firmy Treko Laser Sp. z o.o. – Mecenasa Kultury Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, wykonawcy unikatowych, oryginalnych statuetek dla zwycięzców.

Patronami medialnymi Festiwalu Tańca KEEP DANCING Skawina 2017 byli:

Radio WaWa – zawsze polska muzyka

TV Skawina – lokalny internetowy kanał informacyjny

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński