sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

II Mikołajowy Maraton Zumby za nami

3 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie, prawie 160 osób w trzygodzinnym maratonie zumby, w niemałych trudach wyzwoliło wielkie pokłady endorfin. Podładowaliśmy wszystkim akumulatory i jesteśmy przekonani, że wprawiliśmy się w cudowny nastrój na cały weekend, a może i dłużej.

Niewątpliwie największą zasługą tak ogromnego zainteresowania maratonem jest rzesza kochających zumbę klubowiczów, którzy przyjechali zobaczyć swoich instruktorów i zatańczyć z nimi.

Maratonowe zmagania poprowadziło sześciu niesamowitych instruktorów. Te trzy godziny zmagań, moc muzyki i niespożytej energii sprawiły, że nie można było się nudzić. Zadbali o to sami instruktorzy, którzy jak przystało na mikołajkową imprezę powitali wszystkich orszakiem elfów i Świętego Mikołaja. Nie straszna im była daleka od zimowej temperatura, bowiem na sali panowały tropikalne klimaty. Orszak dzielnie wytrwał do połowy maratonowych zmagań w strojach elfów i Mikołaja. Drugą część poprowadziły w pięknych snieżkowych aureolkach i fikuśnych, tiulowych spódniczkach Śnieżynki (niestety jeden instruktor wyłamał się z dress code’u).

W doborowej obsadzie instruktorskiej maraton poprowadzili: Katarzyna Hojoł, która z tańcem za pan brat jest od 5 roku życia, Alicja Ożóg – niegdysiejsza zawodniczka Klubu Tańca Towarzyskiego Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, dziś swą taneczną miłość przelała na zumbę; Ania Pospuła – nie tylko instruktorka Zumby Fitness i Zumby Kids, ale także Animator Czasu Wolnego dla Dzieci; Barbara Adukowska – wulkan niespożytej energii, która w swym życiu zasmakowała moc różnych dziedzin sportu, ale swe poszukiwania i cudowną przystań – odnalazła w zumbie; Wiktoria Balon, instruktorka Zumby Fitness i Salsation, która zapewnia, że za jej sprawą spalimy kalorie i nie wyjdziemy z zajęć susi oraz Radek Majeran, jedyny rodzynek w zdominowanym przez kobiety instruktorskim gronie. Pasjonat sportu i tańca – a przez to i zumby, która łączy te elementy.

Nie pozwolono uczestnikom zakończyć maraton bez uśmiechu, mokrych koszulek i obietnicy spotkania się na III Maratonie Zumby.

Podczas sobotniego maratonu Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Sponsorzy: POWERHOUSE – siłownią z siedzibą na Basenie Camena – gwarantującą doskonałe zajęcia i profesjonalnych trenerów, oraz SUPLEMAN (z siedzibą przy ul. Żwirki i Wigury 7A)  sklep dla sportowców z kompleksową gamą odżywek, witamin i suplementów – ufundowali pakiety startowe dla wszystkich uczestników.

Odbyły się też dwa losowania. Tuż przed rozpoczęciem imprezy każdy wchodzący miał szansę wylosować wejściówkę na siłownię, lub w przerwie naszego maratonu – zestawy kosmetyczne. Oprócz tego miłą niespodzianką było wyróżnienie przez instruktorów sześciu osób, które zwróciły na siebie uwagę albo ciekawym, mikołajowym strojem, albo osobowością, wyjątkowością taneczną na parkiecie – klucz do kryteriów oceniania znany był wyłącznie prowadzącym. Szczęśliwcy otrzymali m.in. vouchery na stylizację włosów do jednego z Salonów Fryzjerskich w Skawinie.

W tym roku za sprawą Telewizji Skawina, mogliśmy w przybliżeniu na ekranie śledzić kolejne układy taneczne – nasza lokalna telewizja zadbała o relację „na żywo” – niewątpliwe ułatwienie dla osób zajmujących dalsze od sceny miejsca na parkiecie.

Podsumowując, warto było spędzić czas porzucając wygodne kanapy i piloty z ręki. Ten kto był wie, że warto było i od dziś zaczynamy odliczanie do kolejnego, trzeciego Maratonu 🙂

Marta Tyrpa, źródło: CKiS