piątek, 24 września 2021 Imieniny: Gerard, Teodor

II Otwarte Mistrzostwa Skawiny w Narciarstwie

Stowarzyszenie Sportowe „Skimka” zorganizowało w sobotę 20 lutego na stoku Wojtek w Zawoi II Otwarte Mistrzostwa Skawiny w Narciarstwie Alpejskim. Wspaniałe Słońce witało wszystkich zawodników, którzy przyjechali na zawody. Impreza zorganizowana została przede wszystkim z myślą o narciarzach z gminy Skawina.

Z całą pewnością zintegrowała środowisko narciarskie, a co ważniejsze – wyłoniła mistrzów Skawiny.

Zawodnicy mieli do przejechania 12 bramek gigantowych z elektronicznym pomiarem czasu. Uczestnicy walczyli o miano najlepszych w czterech kategoriach wiekowych: I-III klasa, IV-VI klasa, gimnazjum i OPEN z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz kategoria rodzin. Pomimo dodatniej temperatury stok, na którym odbywała się rywalizacja był doskonale przygotowany. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci odgrywa sport i rywalizacja, poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów. W tegorocznych zawodach uczestniczyło 67 zawodników i 12 rodzin. Gorączka startu i dobre warunki śniegowe sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy narciarstwa, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.

 

W swoich kategoriach pierwsze miejsca zajęli:

Julia Stanaszek,
Mikołaj Tusiewicz,
Marta Mołek,
Maciej Kubasiak,
Zuzia Strączek,
Mateusz Bucki,
Marysia Kubasiak,
Damian Marek
oraz rodzina Wąsików.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz właścicielom i pracownikom stacji narciarskiej Wojtek w Zawoi.

Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku także zawody narciarskie będą przeprowadzone. Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie www.skimka.pl i na facebooku/skimkapl

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło i fot.: „Skimka”