czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

III „Odjazdowy bibliotekarz”

W sobotę 24 czerwca o godz. 15.00 na skawińskim Rynku rozpocznie się III Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie, w partnerstwie z Rowerową Skawiną, Szkołą Podstawową nr 4 w Skawinie, Gimnazjum nr 2 w Skawinie, Urzędem Miasta i Gminy w Skawinie oraz Akademią Futbolu z Głową.

Do uczestnictwa w imprezie zapraszamy każdego – małego i dużego rowerzystę, który będzie chciał wziąć udział w rekreacyjnym przejeździe wzbogaconym różnymi atrakcjami. Rajd adresowany jest do osób, które lubią: aktywnie spędzać czas, rodzinne przejażdżki rowerowe, czytać książki, wspólnie biesiadować i brać udział w konkursach – literackich, sportowych oraz z wiedzy o ruchu drogowym.

Podczas III edycji rajdu rowerzyści pokonają trasę około 8 km, przejeżdżając ulicami miasta w stronę Błoni skawińskich, gdzie na strudzonych uczestników czekać będą: ognisko, kiełbaska do samodzielnego pieczenia, pieczywo, owoce. Kiedy wszyscy nabiorą nowych sił, wezmą udział w zabawach literackich i sportowych. Na zwycięzców w przeprowadzonych konkurencjach będą czekały atrakcyjne nagrody, uzyskane dzięki sponsorom naszej imprezy.

Trasa przejazdu obejmuje: Rynek, ulice: Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, 29 Listopada, Mikołaja Kopernika, Sadowa, Stanisława Wyspiańskiego, Mikołaja Kopernika, Ogrody, Marii Skłodowskiej-Curie, Obrońców Tobruku, Jana Pawła II, Aleksandra Głowackiego, Jarosława Dąbrowskiego, Szkolna, Konstytucji 3-go Maja, Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, Marka Kublińskiego, Błonia Skawińskie.

Podczas przejazdu przystaniemy przy Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie, gdzie rowerzyści, po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania konkursowe, otrzymają talony uprawniające do odebrania nagród na ostatnim miejscu postojowym.

Nad bezpieczeństwem przejazdu będą czuwali: Policja, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna Skawina II oraz Rowerowa Skawina, dlatego w imprezie mogą wziąć udział zarówno starsi jak i młodsi rowerzyści.

Jak co roku, podczas wydarzenia osoby posiadające własne biblioteczki i chcące je trochę odświeżyć będą mogły wziąć udział w akcji wymiany książek „Książka za książkę”. Dzięki uprzejmości Policji będzie również możliwość oznakowania swojego roweru (konieczny jest dowód osobisty oraz karta gwarancyjna roweru).

Prosimy o zabranie dobrych humorów i koców piknikowych. W miarę możliwości prosimy założenie czegoś w kolorze pomarańczowym.

III Rajd rowerowy sponsorują: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Telekomet s.c. A. Kania, K. Kania; Adamus Spółka cywilna ZAPIEKANKI; Sciseł Radosław KOROS DOKUMENTY; Lajkonik Snacks Sp. z o.o.; Piekarnia Dąbrowscy, Hurtownia Warzyw i Owoców Tolo; Zakład Przetwórstwa Mięsnego Stanisław Dziewoński; Stolarstwo Budowlane Banaś Kazimierz; Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Patronatem medialnym imprezę objęły: Telewizja Skawina, Skawina24, Skawinska.pl.

Regulamin rajdu dostępny jest na stronie internetowej biblioteki: www.biblioteka-skawina.pl