czwartek, 21 października 2021 Imieniny: Urszula, Hilaria

III Skawińskie Targi ekoCiepła

W sobotę 23 lipca 2016 roku, w godz. 8.00-13.00 na Rynku w Skawinie odbyły się III Skawińskie Targi ekoCiepła.  Na płycie Rynku można było uzyskać informacje odnośnie dotacji na stoisku Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, których udzielali pracownicy Zespołu ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przyznał Gminie Skawina środki na realizację programu PONE, który polega na wymianie niskowydajnych i nieekologicznych palenisk oraz kotłów węglowych na niskoemisyjne i proekologiczne.

Głównym celem zorganizowania Targów było zapoznanie mieszkańców z kotłami węglowymi piątej klasy spełniającymi normę PN EN 303-5:2012 oraz nowoczesnymi kotłami gazowymi, a także zwrócenie uwagi mieszkańców na fakt, że kocioł węglowy musi spełniać określone wymogi, a mianowicie, nie może mieć dodatkowego rusztu oraz musi mieć odpowiedni certyfikat.

Niektórzy z obecnych wystawców byli już u nas po raz trzeci. Po raz pierwszy gościliśmy takie firmy jak BOSTAR (skład opału Krzeszowice) oraz prezentującą kocioł Serigstad na różny rodzaj paliwa (m.in. ekogroszek, pellet) a szczególnie pellet NET, czyli pellet produkowany z różnych odpadów pochodzenia roślinnego.

Zapraszamy na kolejne, IV Targi ekoCiepła – w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2016 r.

Źródło: UMiG