niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

IV-ligowcy zawiedli, grad goli!

W weekend doszło do dwóch spotkań „derbowych” w gminie, ciężkie przeprawy mieli czwartoligowcy, a spotkania na każdym poziomie obfitowały w bramki. Sprawdź wyniki naszych drużyn – od IV ligi do klasy C! 

 

IV liga (Małopolska – zachód)

Michałowianka Michałowice – Wiślanie Jaśkowice  5:1 (Radwański)

Skawinka Skawina – MKS Trzebinia Siersza 0:1 (FOTORELACJA)

Skawinka rozgrywając mecz z wiceliderem z Trzebini grała o zachowanie cienia szans na swój awans do IV ligi. Niestety, porażka Skawinian przy jednoczesnym fatalnym rezultacie Wiślan spowodowała, iż Trzebinia kosztem drużyny z Jaśkowic została samodzielnym liderem IV ligi. Wiślanie po drugiej porażce z rzędu spadli na drugie miejsce, tracąc dwa punkty do lidera. Porażka kosztowała Skawinkę spadek o jedną lokatę względem zeszłego tygodnia i obecnie jest ona na szóstym miejscu z dziewięciopunktową stratą do Trzebini. W ten oto sposób kwestia awansu w przypadku Skawinian jest już na ten moment wyłącznie pokornym życzeniem. Wiślanie natomiast muszą otrząsnąć się przed kolejnymi spotkaniami i postarać się o powrót na właściwe tory, po których dotychczas pewnie sunęli ku III lidze.

 

A klasa (Kraków III)

Iskra Czułów – Radziszowianka Radziszów  1:4 (Bodzioch 3, M. Sosin)

PKS Cedronka Wola Radziszowska – LKS Libertów 0:0

Wiślanie II Jaśkowice – Tramwaj Kraków 4:1 (Sady, Nazim, Węgrzyn, Kubas)

RKS Iskra Krzęcin – Pozowianka Pozowice  6:1

LOT Balice – Rzozovia Rzozów 6:2

W A-klasie doszło do małych derbów, w których bezapelacyjnie dominowali Krzęcinianie, nie dając Pozowianom cienia szans na pozytywny rezultat . Bez niespodzianki również w meczu outsidera rozgrywek, Rzozovii, która dała sobie wpakować sześć goli zawodnikom z Balic. Tym samym Pozowianka (13.) i Rzozovia (14.) nadal zamykają tabelę rozgrywek. Iskra dzięki zwycięstwu awansowała oczko wyżej i zajmuje 10. pozycję. Pewne zwycięstwo z krakowskim Tramwajem pozwoliło rezerwom Wiślan na awans o jedną pozycję w tabeli (8.). Bezbramkowy remis Cedronki pozwolił jej na utrzymanie dotychczasowej lokaty (6.). Hat-trick Pawła Bodziocha w Czułowie i cenne trzy punkty dały awans na podium (3.) Radziszowiance, która mocno aspiruje do awansu do ligi okręgowej, w której w tym roku nie mamy reprezentanta.

 

B klasa (Kraków III)

Borkowianka Borek Szlachecki – Trzebol Wielkie Drogi  3:1

Drugie spotkanie derbowe tego weekendu – w bezpośrednim starciu jedynych drużyn w B-klasie górą okazali się gospodarze spotkania. Co ciekawe, mecz ten nie miał żadnego wpływu na układ w tabeli dla obu ekip – Borkowianka nadal jest siódma, a Trzebol dziesiąty.

 

C klasa (Kraków II)

Niegoszowianka Niegoszowice – Radziszowianka II Radziszów 3:1 (Baliga)

MTS Piast Skawina – Wisła II Rząska  6:2 (M. Szymuś 3, Chomin, Ł. Kuflowski, J. Szymuś)

Rzozovia II Rzozów – Sparta Przeginia Duchowna 1:4

Nieoczekiwana porażka w Niegoszowicach kosztowała rezerwy Radziszowianki spadek z drugiej na trzecią pozycję w tabeli. W ich miejsce wskoczył Piast Skawina, który zgodnie z oczekiwaniami nie dał szans rezerwom Wisły Rząska. Hat-trick Michała Szymusia, pewna gra w dwóch kolejnych meczach oraz wysokie wygrane napawają optymizmem i zaostrzają apetyt kibiców Piasta na awans drużyny do B-klasy. Drugie miejsce jest w zasięgu ręki, natomiast dogonienie Armatury Kraków, która idzie jak burza (dotychczas nie straciła nawet punktu…) wydaje się arcytrudnym zadaniem, chociaż przy takiej formie piłkarzy Piasta wszystko jeszcze jest możliwe. Do końca rozgrywek pozostaje dziewięć kolejek, zatem do dzieła! Katastrofalnie spisujące się rezerwy Rzozovii przed spadkiem uratuje już jedynie fakt, iż grają w najniższej klasie rozgrywkowej.

 

Na koniec ciekawostka z kącika statystyka: w jedenastu spotkaniach naszych drużyn padły łącznie aż 53 bramki, co daje imponującą średnią 4,8 bramki na mecz. Emocji zatem nie brakowało, z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze i życzymy powodzenia w następnych potyczkach! Najbliższe starcia już za tydzień.

 

Zdj. i tekst: Mateusz Gdula