niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

„Let’s sing about money”

10 marca w hali sportowej przy szkole Podstawowej w Krzęcinie, 23 młodych i utalentowanych uczniów z 10 szkół miasta i gminy Skawina, spotkało się aby jak co roku zaprezentować talenty muzyczno-językowe. IX Konkurs Piosenki Angielskiej odbył się pod hasłem: „Let’s sing about money”.

Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji konkursu, motywem przewodnim były szeroko pojęte finanse – a więc piosenki mówiące o pieniądzach, oszczędzaniu, kredytach i tym podobnych aspektach „ekonomicznej” sfery życia. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas młodszych i uczniowie klas starszych Na estradzie królowała ABBA z nieśmiertelnym hitem: „Money, money, money”,. Dużą popularnością cieszył się utwór „ All about the money” oraz  piosenki „No money” i „Price tag”. Największe wrażenie na publiczności zdobyła jednak aria z musicalu „Skrzypek na dachu” – „If I were a rich man” czyli słynne „Gbybym był bogaty…” zwłaszcza że została  dwukrotnie brawurowo wykonana przez  chłopców , którzy zostali laureatami, zarówno w młodszej jak i starszej grupie wiekowej. W tym roku w jury zasiedli: przewodniczący – Antoni Bylica – radny, organista i sołtys wsi Krzęcin, absolwenci naszej szkoły oraz szkoły muzycznej – Anna Suder  i Wojciech Góralczyk oraz nauczycielki języka angielskiego – Monika Rocha i Małgorzata Kozak – Spośród uczestników wyłoniono laureatów, którymi okazali się:

– w kategorii uczniów klas  młodszych:

I      Emilia Korniak SP 2 w Skawinie
II      Radosław Liskiewicz ZSP Radziszów
III      Marika Jaworska SP 1 w Skawinie

  • wyróżnienie      Hanna Sajdak       SP 1 w Skawinie
  • wyróżnienie      Natalia Cichórz      SP w Pozowicach

– w kategorii klas starszych:

I      Kacper Szczurek SP 2 w Skawinie
II      Wiktoria Kurek ZPO w Woli Radziszowskiej
III      Maja Sułdecka SP 1 W Skawinie

  • wyróżnienie      Wiktoria Koza      ZSP w Krzęcinie
  • wyróżnienie      Anna Mucha      SP 4 w Skawinie

Poza konkursem  zaprezentowała się dwójka utalentowanych gimnazjalistów – Magdalena Monica i Igor Frączek z Gimnazjum nr 1 w Skawinie , którzy swoim mini – recitalem umilili czas oczekiwania na wyniki. Warto podkreślić wspaniałą atmosferę tego święta muzyki w języku angielskim, która co roku przynosi dużo radości zarówno organizatorom jak i gościom.

Konkurs ten wspaniale wpisuje się w tegoroczny projekt  „TalentowiSKO”, realizowany przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie pod patronatem Kuratorium Oświaty i Wychowania w Krakowie, we współpracy z Małopolskim Bankiem Spółdzielczym w Wieliczce. Celem tego ogólnopolskiego  programu jest wspieranie rozwoju    utalentowanych młodych ludzi przy jednoczesnym promowaniu dobrych nawyków w oszczędzaniu i zaradności życiowej.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie, Anna Kawaler serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie utworów i nazwała wszystkich „zwycięzcami” – bowiem przyjechali jako reprezentanci swoich szkół, najlepsi z najlepszych w swojej dziedzinie i dlatego wszystkim śpiewającym  wręczono miłe upominki. Szczególne  słowa podziękowania popłynęły  do sponsorów, którzy jak co roku wspierają szkołę w organizacji tego lubianego konkursu. Za rok jubileuszowa, X edycja, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Źródło: ZSP w Krzęcinie