sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

„Ja, Ty i czas…”

„Ja, Ty i czas…”, pod takim tytułem odbył się 26 marca kolejny Skawiński Salon Literacki zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek” w Skawinie.

W spektaklu słowno-muzycznym napisanym i wyreżyserowanym przez Jadwigę Zacharzewską wystąpili: Maria Blus, Krystyna Błąkała, Anna i Marian Czapkiewiczowie, Alicja Kosiba, Zbigniew Kargol, Bogumiła Mrugacz, Zofia Maślanka, Stanisław Melaniuk, Wiktoria Stanek, Anna i Eugeniusz Sito, Feliks Szczypczyk i Zuzanna Wędzicha.

Występ „Seniorka”, jak zwykle, zgromadził tłumy słuchaczy, którzy wysłuchali takich szlagierów, jak: „Gdy mi Ciebie zabraknie”, „W cieniu rajskiego drzewa”, „Przyjdzie na to czas”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Będziesz moją panią”, „Trzej przyjaciele z boiska”, „Brzydula i rudzielec”, „Biały miś”,  „To były piękne dni”, „Nie było ciebie tyle lat”.

Aktorzy w brawurowy sposób wykonali skecze: „Poród” i „Szok”, rozbawiając publiczność do łez. Nie obyło się również bez bisów i wspólnie śpiewanych przez całą salę przebojów z dawnych lat.

Wszystkim Państwu, którzy zechcieliście z nami spędzić niedzielne marcowe popołudnie dziękujemy i gratulujemy „Seniorkowi” tak udanego występu!

Źródło: BP, fot. Michał Droździewicz