czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Japońskie kontrasty…

Nowy sezon spotkań Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności rozpoczęliśmy orientalnie – od podróży do pełnej kontrastów Japonii z Kasią i Markiem Szewczykami.

Nasi goście od lat podróżują po świecie i dzielą się swoimi doświadczeniami na blogu kasai.eu. Udowadniają, że nie istnieją żadne ograniczenia w spełnianiu marzeń i realizacji najbardziej egzotycznych planów. Ich wielką miłością stała się Azja i ten kierunek obierają najczęściej.

Z Japonii przywieźli wspomnienia niezwykle uprzejmych mieszkańców, uwielbiających stać w kolejkach za wszystkim (czy to w oczekiwaniu na stolik w restauracji, czy do pogłaskania sarenki), przepięknie urządzonej przestrzeni zielonej i dbałości o detale. Nasi goście byli pod wrażeniem słynnej słowiczej podłogi w zamku w Kioto (systemu alarmowego dla władcy przez zamachowcem ninja) oraz lasu bambusowego w Arashiyama.

Do tego charakterystyczne bramy tori, superpunktualne shinkanseny i pachnące maty tatami oraz garść praktycznych porad, jak zorganizować podróż.

Zainteresowanym i tym, którzy nie mogli dotrzeć na piątkowe spotkanie, polecamy blog kasai.eu, na którym Kasia i Marek Szewczyk ze szczegółami opisali, co ich zachwyciło, a co rozczarowało w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dziękujemy za przemiły wieczór.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS