sobota, 23 września 2023 Imieniny: Bogusław, Tekla

Jedynka wygrała planszówki

Dwa miesiące rywalizacji, 288 rywalizujących placówek z całej Polski, 7653 głosy oddane na świetlicę Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, 48. lokata na 50 zwycięzców, olbrzymie zaangażowanie całej społeczności szkoły oraz rzeszy jej sympatyków – oto szczęśliwy bilans dla świetlicy skawińskiej „Jedynki”.

Przez dwa miesiące wraz z 288 świetlicami z całej Polski świetlica ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie walczyła o nagrody w konkursie „Się gra, się ma. Wygraj Odlotowy Playroom!”.

Organizatorem konkursu była firmy Hasbro, będąca producentem gier planszowych takich jak „Monopoly” czy „Twister”.

– Zacięty pojedynek trwał do ostatniej minuty. O zwycięstwie decydowały pojedyncze głosy, ale w końcu udało się. Punkty zbieraliśmy na trzy sposoby: głosy internautów, głosy klientów, którzy kupili gry organizatora konkursu i tak zdobyte punkty przekazali na naszą świetlicę oraz punkty za wykonanie dwu dodatkowych zadań przez świetlicę – wyjaśnia Agnieszka Poniewska, będąca inicjatorką tej akcji.

Świetlica SP1 zajęła 48. lokatę na 50 zwycięzców, zdobywając 7653 głosów. Tym samym wygrała zestaw 6 gier planszowych o wartości 500 zł oraz naklejki ścienne również o wartości 500 zł. Wśród gier znalazły się zarówno klasyki, jak i najnowsze edycje kultowych gier, np. „Monopoly Gamer”. Główną nagrodą w konkursie był remont świetlicy, którego celem było utworzenie sali gier. Organizator przeznaczył na ten cel 15 tys. zł. Nagroda ta trafiła do świetlicy w Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Siostry Anzelmy Marii Matuszczak z Ostrowa Wielkopolskiego.

Zwycięstwo nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie rodziców, nauczycieli oraz wielu sympatyków szkoły, którzy głosowali na świetlicę SP1. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy oddali głos na świetlicę „Jedynki” oraz portalom www.skawinska.pl i www.skawina24.com za publikację artykułów zachęcających do głosowania na projekt.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 1