czwartek, 22 kwietnia 2021 Imieniny: Kazimierz, Łukasz

Jurczyce: odsłonięcie popiersia gen. Hallera

W niedzielę, 5 sierpnia 2018 r., o godzinie 14.00 w miejscowości Jurczyce prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości odsłonięcia popiersia generała broni Józefa Hallera. Uroczystość poprzedzi Msza święta celebrowana przez ks. prof. Jana Machniaka.

TERMIN: 5 sierpnia 2018 r.
CEL: Odsłonięcie popiersia gen. broni Józefa Hallera
MIEJSCE: Jurczyce, rejon Domu Ludowego oraz Izby Pamięci Rodu Hallerów
CHARAKTER: uroczystość otwarta
ORGANIZATORZY: Gmina Skawina, Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Hallera
i Hallerczyków, Sołectwo Jurczyce

Po uroczystości prezydent m.in.: zwiedzi Izbę Pamięci Rodu Hallerów i Hallerczyków, spotka się z harcerzami, zdobywcami rekordu Guinnessa za przygotowanie najdłuższej biało-czerwonej flagi, jednym z ostatnich żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych kpt. Konstantym Kopfą oraz ze społecznością lokalną.

Ze względu na czasowe zamknięcie dróg dojazdowych w rejon uroczystości, zajmowanie miejsc parkingowych odbywać się będzie w godz.: 11:00-12:00. Wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Zamknięcie dojazdu do parkingów nastąpi o godz. 12:00, natomiast wejście do sektorów rejonu uroczystości będzie możliwe do godz. 12:15. Udział w uroczystości nie wymaga imiennego zaproszenia.

Jednocześnie z żalem zawiadamiamy: zmarła prof. Maria Dzielska

W poniedziałek 30 lipca 2018 r. w godzinach wieczornych, zmarła prof. Maria Dzielska, historyk, filolog klasyczny, tłumaczka tekstów źródłowych. Informację o jej śmierci przekazał rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego Adrian Ochalik. Pani Profesor była całym sercem zaangażowana w organizację uroczystości, planowane było wystąpienie oraz podziękowanie Prezydentowi RP za przybycie, które Pani prof. Maria Dzielska miała złożyć w imieniu Rodu Hallerów. W tym jakże trudnym czasie – Rodzinie Zmarłej składamy głębokie wyrazy szczerego współczucia i żalu.

WIĘCEJ INFORMACJI

Źródło: UMiG