niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Juvenilis w nowym wydaniu

Stowarzyszenie „Juvenilis – z Młodzieńczą Siłą” zachęca do zapoznania się ze swoją nową stroną internetową www.juvenilis.pl, która jest odpowiedzią na potrzebę informacji o celach i kierunkach działania. Na stronie www będą także zamieszczane relacje z bieżącej działalności stowarzyszenia. Zapraszamy!

Stowarzyszenie „Juvenilis” działa już ponad dwa lata. Dwa lata prób, sukcesów i porażek. Dwa lata twórczej pracy i wymiany poglądów, ale też burzliwego konfrontowania opinii. Mnóstwo energii, wiele poświęconego czasu przez ludzi, których nadrzędnym celem było działanie na rzecz wspólnego dobra. Po dwóch latach przyszedł czas na nowe otwarcie. Tak więc do dzieła.

– Jedną z zasadniczych zmian jakie postanowiliśmy wprowadzić to nowy sposób komunikacji ze światem zewnętrznym. Chcemy docierać ze swoją ideą dalej i do coraz szerszego grona. XXI wiek oferuje nam mnóstwo środków, które ten cel pomagają osiągnąć. Przez ostatnie dwa lata realizowaliśmy to zadanie głównie za pośrednictwem portali społecznościowych i w dalszym ciągu będziemy to robić. Niestety życie pokazało, że nie da się zaoferować rzetelnej informacji jedynie z jednego źródła. Tak więc zapadła decyzja – zakładamy stronę internetową – mówi prezes Zarządu Magdalena Lupa. – Pojawia się zasadnicze pytanie – po co? Czy w czasach dominacji facebooka można kogokolwiek zainteresować jakąkolwiek treścią której nie można „zalajkować”? Uważamy, że jak najbardziej można.

juvenilis.pl/#contact

Strona kierowana jest do osób chcących uzyskać konkretną informację o działalności stowarzyszenia i które chcą z nim współpracować. Znajdą tam nie tylko zdjęcia z poszczególnych eventów czy krótkie opisy poszczególnych akcji, ale przede wszystkim jasno i klarownie wyjaśnione cele jakie przyświecają stowarzyszeniu. Tu każdy będzie mógł zobaczyć na jakich fundamentach zbudowane jest stowarzyszenie i zdecydować czy chce razem z nim kontynuować tę trudną budowę. Tu będzie można się dowiedzieć o planowanych akcjach, włączyć się w ich organizację czy po prostu zaproponować stworzenie innej ciekawej inicjatywy. Wszystko to umożliwi przejrzysty formularz kontaktowy.

– Trudno jest nam jednoznacznie powiedzieć w jakim kierunku strona się rozwinie – mówi wiceprezes Zarządu, Kamil Ożóg. – Zależy nam by było to miejsce przyjazne, otwarte na wszystkich którzy są zainteresowani współpracą. Przede wszystkim jednak kontakt i informacja – to główne założenia, które chcemy zrealizować. Tworzymy tę stronę dla wszystkich którzy mają w sobie młodego ducha. Tworzymy ją po to, by pomagać mobilizować młodzież, tak więc i samych siebie, do działania. Zapraszamy do wyruszenia z nami w kolejny etap podróży.

Kamil Oźóg