sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

13 chorych na Covid-19 w gminie

Na terenie miasta i gminy Skawina potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To w sumie 23 osoby od rozpoczęcia pandemii i 13 obecnie chorych. 67 mieszkańców przebywa w kwarantannie domowej. Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych i podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Zalecenia służb sanitarnych:

  • Dbanie o higienę, częste i dokładne mycie rąk
  • Zakrywanie ust i nosa
  • Zachowanie 1,5-metrowej odległości od innych
  • Unikanie dużych skupisk ludności

„Temat stale rosnącej liczby zachorowań budzi u Państwa coraz więcej emocji. I słusznie, ponieważ sytuacja robi się coraz poważniejsza. Część z Państwa podaje w wątpliwość apele o noszenie maseczek. Krytykujecie zalecenia sanitarne i przerzucacie się argumentami, które mają podważyć ich legalność. Rozumiem Państwa stanowisko. Od lat działam w przestrzeni publicznej i wiem, że merytoryczna dyskusja często prowadzi do znalezienia najlepszych oraz najskuteczniejszych rozwiązań.” – napisał na Facebooku Norbert Rzepisko.

„To, że noszenie maseczek zmniejsza transmisję koronawirusa, nie jest wymysłem Burmistrza. To zalecenia podawane przez osoby znające się na medycynie, w tym Pogotowie Ratunkowe im. Siegfrieda Greinera w Skawinie. Znacie Państwo ludzi pracujących w Pogotowiu. To oni codziennie ratują życie mieszkańców naszej Gminy i nie tylko. Robią to narażając siebie. Znają się na swoim fachu. Nie apelowaliby o noszenie maseczek, gdyby nie byli przekonani, że faktycznie pomagają. Może warto ich posłuchać?” – dodał burmistrz Skawiny.

Źródło: UMiG