poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

„Już nie zapomnisz mnie”

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert w wykonaniu znakomitego aktora TOMASZA STOCKINGERA, który przeniesie nas w pełne uroku „lata 20-te, lata 30-te”.

Recital „Już nie zapomnisz mnie” to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł programu to oczywiście nawiązanie do piosenki, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku.

Koncert poświęcony jest znakomitym twórcom polskiej piosenki, jak Henryk Wars i Jerzy Jurandot. A jako, że wykonawcą jest aktor, oddaje on także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

TOMASZ STOCKINGER ukończył  PWST w Warszawie w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą, jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Teatrze Dramatycznym pod dyrekcją Gustawa Holoubka, później współpracował z innymi warszawskimi teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Największą popularność zyskał dzięki filmom, które utrwaliły wizerunek aktora jako romantycznego amanta. Na główne miejsce wysuwa się tu „Znachor” w reżyserii Jerzego Hoffmana, ale także „Lata 20-te, lata 30-te”, „Sto koni do stu brzegów”. Nie można także nie wspomnieć licznych ról w najważniejszych polskich serialach, jak: „Dom”, „Rycerze i rabusie”, „Pogranicze w ogniu” czy wreszcie nadawany nieprzerwanie od 20 lat „Klan”. Obecnie aktor występuje w warszawskim Teatrze Kamienica, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym. W 2005 r. nagrał solową płytę dla Polskiego Radia pt. „Melodią wracasz do mnie”.

STEFAN GĄSIENIEC – kompozytor, aranżer muzyczny, pianista, menadżer kultury.Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego „Eurosilesia”, nad którym Honorowy Patronat od początku jego istnienia obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. „Przebudzenie”. Równorzędnie koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu, takimi jak: Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin(USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in.: Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim.

Pałacyk „Sokół”, 25 lutego 2017 r. (sobota), godz. 18.00

Bilety w cenie:

  • 30 zł ulgowy, 35 zł normalny (w przedsprzedaży)
  • 40 zł ulgowy, 45 zł normalny (w dniu koncertu)

dostępne od 16 stycznia w kasach CKiS w Skawinie:

  • kasie głównej (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 do 15.00,
  • kasie Camena Kosmetyka i Masaże (parter) – od poniedziałku do piątku
    w godz. 15.30 do 21.30; sobota w godz. 10.30 do 17.30

Zapraszamy!

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS