niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Kacper Morawski ze złotem

Kacper Morawski ze Skawiny zdobył złoty medal w czwórboju lekkoatletycznym w tzw. bloku płotkarskim na Ogólnopolskich Mistrzostwach z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego!” w ramach finału Nestlé Cup, który odbył się 2 września w Toruniu.

Kacper Morawski to młody i utalentowany zawodnik, który zdobył m.in. mistrzostwo Małopolski na dystansie 100 m (2015 r.) oraz pierwsze miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Halowych w Mielcu na dystansie 60 m osiągając drugi w Polsce wynik w zawodach halowych w swojej kategorii wiekowej (2015 r.).

W rywalizacji na Miejskim Stadionie im. G. Duneckiego wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek wyłonionych spośród 6500, którzy startowali w majowych eliminacjach regionalnych. Program „Lekkoatletyka dla każdego!” realizowany jest od września 2014 r., a jego głównym założeniem jest promocja aktywności fizycznej i edukacja dotycząca właściwego odżywiania dzieci. Podczas mistrzostw uczestników wspierali m.in. Maria Andrejczyk, Anna Jagaciak oraz Magdalena Fularczyk-Kozłowska, czyli utytułowani zawodnicy Igrzysk Olimpijskich Rio 2016. Do Małopolski przyjechały w sumie 3 złote medale i 1 srebrny. Wszyscy zdobywcy miejsc na podium trenują pod okiem trenera Macieja Gizy.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sportowych zmaganiach!

Źródło: PWSK